SPEKTAKL MUZYCZNO-TANECZNY "KTO MA KLUCZ" W GOK ZAWONIA! Zapraszamy!

Logo GOK

DKK ZAWONIA "BRACIA LWIE SERCE"

Podczas wakacyjnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki postawiliśmy na literaturę dziecięcą. Zależało nam na lekkim tonie spotkania, bo pogoda, zieleń w pełnym rozkwicie i wakacyjny klimat sprzyjają relaksowi.
Zdecydowaliśmy się przeczytać "Bracia Lwie Serce". I był to dobry wybór. Książka porusza ważne uniwersalne tematy, takie jak motyw odwagi i poświecenia, przyjaźni i braterskiej miłości, trudnej i bolesnej śmierci, życia po śmierci, walki dobra ze złem. Jest tutaj mnóstwo ukrytej sumboliki walki z tyranią, wojen, walki o swoje prawa i ideały, a także tradycji nordyckich.
Dyskusja była owocna, poparta pięknymi prostymi, ale nie prostackimi cytatami z książki.
Zanurzyliśmy się całkowicie w świecie widzianym oczami dziecka i tak też odczuwanym, dlatego omawianiu lektury towarzyszyło smażenie domowych gofrów, okraszonych domowymi dżemami, które ze smakiem spałaszowaliśmy..
Zwieńczeniem spotkania były warsztaty rysowania własnych "ex librisów". Uczestnicy dokonali niesamowitego! Ich prace były piękne i mocno osobiste. Kto wie? Być może zostaną one wykorzystane przez Klubowiczów do sygnowania książek z ich własnych ksiegozbiorów.

Szczególne podziękowania dla Katarzyny Zabawy-Borowicz za smażenie gofrów
Serce przy przygotowaniu słodkości oddali także wszyscy pozostali Uczestnicy
Zdjęcia wykonały: Magdalena Musiał i Natalia Jaskot

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 05-07-2024 11:03
Icons from IcoFont