SPEKTAKL MUZYCZNO-TANECZNY "KTO MA KLUCZ" W GOK ZAWONIA! Zapraszamy!

Logo GOK

SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGNIESZKĄ KUCHMISTER

Za nami spotkanie autorskie z czołową pisarką słowiańskiego realizmu magicznego - Agnieszką Kuchmister. Spotkanie nietypowe, bo online, a pisarka łączyła się z nami aż z Dublina.
Spotkanie odbyło się dzięki inicjatywie uczestników DKK Zawonia "Miejsce pełne treści", a Agnieszka Kuchmister wspaniałomyślnie poświęciła dla zawońskich miłośników wieczorów autorskich swój cenny czas.

Wydarzenie przyciągnęło pasjonatów literatury, którzy przyszli poznać autorkę oraz dowiedzieć się co nieco o jej twórczości, trybie pracy, zainteresowaniach i pasjach.
Agnieszka Kuchmister jest niesamowitą prozaiczką. W swojej twórczości często nawiązuje do lokalnego folkloru, słowiańskich wierzeń i tradycji, ale także pokazuje zwykłe niespieszne życie na wsi. Jej powieści cechuje niezwykły artyzm i plastyczność słowa.
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się od Agnieszki także o trybie pisania, rodzących się pomysłach, motywacjach i inspiracjach. Poznali także pisarkę od innej strony - tej nieliterackiej (w zabawie w szybkie skojarzenia było mnóstwo śmiechu). Dowiedzieliśmy się też, gdzie Agnieszka widzi siebie za 50 lat, co czyta obecnie i co robi, kiedy nie czyta i nie pisze. 
Spotkanie obfitowało w mnóstwo wspomnień, odniesień do czasów dzieciństwa, do rodzinnych stron pisarki czy rodzinnego domu, które są ogromną kopalnią literackich pomysłów i motywów. 
Agnieszka opowiedziała nam o literaturze swoich lat dziecięcych i młodzieńczych, a także uchyliła rąbka tajemnicy, co aktualnie napisała.
Spotkanie odbyło się w przyjemnej, kameralnej atmosferze, było zabawnie, swobodnie i autentycznie. To, że dzielił nas ekran i półtora tysiąca kilometrów, nie robiło żadnej różnicy podczas spotkania i satysfakcjonującej konwersacji.
Agnieszce Kuchmister DKK Zawonia i czytelnicy GBP w Zawoni serdecznie dziękują za niezapomniany wieczór, pełen zwierzeń, rozmów, wrażliwości i otwartości.

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 20-06-2024 15:39
Icons from IcoFont