SPEKTAKL MUZYCZNO-TANECZNY "KTO MA KLUCZ" W GOK ZAWONIA! Zapraszamy!

IV GMINNE DYKTANDO W ZAWONI "W BIBLIOTECE" (TB)

Za nami IV Gminne Dyktando w Zawoni, które w tym roku zorganizowaliśmy podczas trwania „Tygodnia bibliotek”. Treść dyktanda zadedykowaliśmy Bibliotekom, które uznajemy za trzecie miejsce - przestrzeń nieformalnego życia publicznego, w którym chętnie się przebywa i spędza czas wspólnie z innymi.

Wydarzenie objęła swoim patronatem pani Agnieszka Wersta – Wójt Gminy Zawonia, a Uczestnicy walczyli o statuetkę Pióra ufundowaną przez Panią Wójt.

Partnerami wydarzenia są szkoły w naszej gminie: Szkoła Podstawowa im. ks. Wawrzyńca Bochenka w Czeszowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoni .

W tym roku Mistrzem Ortografii Gminy Zawonia w kategorii „dorośli” została pani Paulina King. Tytuł Pierwszego Wicemistrza Ortografii Gminy Zawonia otrzymała pani Grażyna Pawluczuk, a Drugiego Wicemistrza Ortografii Gminy Zawonia – pani Edyta Farganus.

W tym roku przewidziana została także druga kategoria wiekowa dla młodzieży. Mistrzem Ortografii Gminy Zawonia w tej kategorii została Amelia Freliga ze Szkoły Podstawowej im. ks. Wawrzyńca Bochenka w Czeszowie. Tytuł Pierwszego Wicemistrza Ortografii Gminy Zawonia otrzymała Julia Kominek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni, a Drugiego Wicemistrza Ortografii Gminy Zawonia Maja Pełka, także ze szkoły podstawowej w Zawoni.

Przypominamy, że ubiegłoroczne, III Gminne Dyktando 2023 „Ekologiczne” wygrała pani Magdalena Karlsson.

Wydarzenie powstało we współpracy bibliotekarek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Zawoni pani Elżbieta Michta oraz Magdalena Musiał .

Lektorem Dyktanda była pan Lucyna Mróz, mgr filologii i pasjonatka języka polskiego. Wielkim atutem Pani Lucyny jest piękny głos, nieocenione zdolności logopedyczne, doskonała dykcja i intonacja oraz wrodzony spokój ducha, dzięki którym naszym Uczestnikom pisało się komfortowo.

W składzie komisji oceniającej kodowane prace zasiadali: pani Grażyna Ogrodowicz-Nitka, pani Elżbieta Kędra, pani Małgorzata Sypniewska, pani Małgorzata Cygan oraz pan Daniel Ciba.

Polonistom, bibliotekarzom i dyrektorom naszych szkół podstawowych serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i współpracę, a wszystkim uczniom biorącym udział w dyktandzie gratulujemy wytrwałości, dziękujemy za współpracę i liczymy, że równie licznie przybędziecie za rok, na V już Gminne Dyktando w Zawoni!

To było wartościowe Wydarzenie, będące nie tylko kampanią promującą poprawną polszczyznę, ale także stanowiło ukłon w stronę Bibliotek oraz Bibliotekarzy. Wszystkim pięknie dziękujemy i już dziś zapraszamy na piątą edycję Gminnego Dyktanda w Zawoni!

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 09-05-2024 17:33