Zapraszamy na wyjątkową galę muzyczną, niezapomniany koncert z okazji Dnia Matki - "Trzech Tenorów i Ona" - 26 maja o godzinie 17:00

Logo GOK

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ALKIEM ROGOZIŃSKIM

Maj to miesiąc szczególny dla biblioteki i jej czytelników, ale w tym roku będzie po prostu niezwykły!!! Już w pierwszym tygodniu bibliotekę odwiedzi autor kryminałów i powieści obyczajowych, których łączny nakład to prawie milion sprzedanych egzemplarzy. Na jego przyjazd czeka z niecierpliwością wielu czytelników.

My dziś z radością ogłaszamy, że 6 maja, o godz.17:30 Alek Rogoziński będzie miał u nas swój wieczór autorski. Spotkamy się w Sali Widowisk Gok Zawonia przy ul. Szkolnej 1.

Nasz gość jest jednym z najpopularniejszych autorów komedii kryminalnych. My czytelnicy cenimy go za nietuzinkową akcję, inteligentny humor i niebanalnych bohaterów.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Musiał, nasza bibliotekarka.

Wydarzenie organizowane jest w ramach współpracy Aglomeracji Wrocławskiej z Wydawnictwem Skarpa Warszawska.

Alek Rogoziński karierę zaczynał w połowie lat 90. w Rozgłośni Harcerskiej, potem zasiadał za mikrofonem m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. W latach 2007-2020 pracował w wydawnictwie Edipresse, gdzie piastował funkcję sekretarza redakcji magazynu „Party”.

Zadebiutował w marcu 2015 r. kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając 1. miejsce na liście bestsellerów kryminalnych Empiku. Kolejną 1. pozycję zajął w 2022 r. w kategorii literatura obyczajowa, dzięki powieści „Przeklęta szkatułka”. Za książkę „Lustereczko, powiedz przecie” otrzymał 1. nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Ponownie zdobył tę nagrodę rok później za powieść „Zbrodnia w wielkim mieście”, a dwa lata później za komedię kryminalną „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”, która jesienią 2019 r. została zainscenizowana w Teatrze Druga Strefa.

W 2021 r. jego książka „Miasteczko morderców” została nominowana do Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa. W lutym 2022 r. sprzedano prawa do ekranizacji jego powieści „Skradziony klejnot” (pierwszego tomu sagi „Gorset i szpada”). W październiku 2022 r. w czasie Gali wręczenia nagród „Złoty Pocisk”, odbywającej się w ramach 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, autor został wyróżniony za twórczość nagrodą specjalną (ze strony autora).

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Wejściówki dostępne są w siedzibie biblioteki w Zawoni.

2024.05.06 Alek Rogoziński Spotkanie Plakat A3.jpeg

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 18-04-2024 12:22
Icons from IcoFont