Zapraszamy na wyjątkową galę muzyczną, niezapomniany koncert z okazji Dnia Matki - "Trzech Tenorów i Ona" - 26 maja o godzinie 17:00

Logo GOK

Koncert Zespołu Wrocław Baroque Ensemble

Drodzy Państwo w niedzielne popołudnie, 14 kwietnia dzięki Wrocław Baroque Ensemble, działającego w ramach Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu w Gminnym Ośrodku Kultury w Zawoni odbył się wyjątkowy koncert. Wypełniły go utwory polskich kompozytorów z czasów I Rzeczypospolitej bowiem czasy baroku i klasycyzmu były dla Polski okresem rozkwitu w nauce, sztuce i muzyce

Podczas koncertu zabrzmiały dzieła Stanisława Sylwestra Szarzyńskiego, Jacka Różyckiego, Kaspara Fӧrstera, Jana Podbielskiego i Antoniego Milwida.

Zgromadzona publiczność mogła je usłyszeć pod dyrekcją samego Maestro Andrzeja Kosendiaka, dyrektora Narodowego Forum Muzyki.

Zespół Wrocław Baroque Ensemble jest wielokrotnym laureatem nagrody Fryderyk w kategorii Muzyka dawna, tym bardziej dziękujemy za możliwość współpracy jak i mocny akcent edukacyjny, zgromadzonej publiczności dziękujemy za obecność.

Fot. Elżbieta Michta

 

 

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 15-04-2024 12:44
Icons from IcoFont