Zapraszamy na oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu! Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 71 312 81 18

Logo GOK

Jarmark Wielkanocny w Gminie Zawonia

W minioną sobotę tj. 23 marca na Placu przy ul. Trzebnickiej odbył się Jarmark Wielkanocny w Gminie Zawonia i choć pogoda podobnie jak w ubiegłym roku chciała troszkę pokrzyżować nam plany nie daliśmy za wygraną. Na zewnątrz można było podziwiać i nabyć wielkanocne wyroby rękodzielnicze, swojskie przysmaki oraz odwiedzić stoisko biblioteczne stworzone z myślą o najmłodszych uczestnikach jarmarku Pani Magda i Ela przygotowały grę "Śladami Wielkanocnego Zająca", z pewnych źródeł wiemy, że Wielkanocny Zając jest cały i zdrowy więc spokojnie możemy czekać na święta. W międzyczasie zaproszona komisja konkursowa  miała nie lada trudne zadanie czyli ocena i wybór najpiękniejszej Palmy Wielkanocnej. Wyłonić zwycięzcę spośród tak pięknych prac naprawdę nie było łatwo i tak z dziewięciu zgłoszonych palm zwycięstwo powędrowało do Sołectwa Złotów, na drugim miejscu uplasowało się Sołectwo Zawonia, trzecie miejsce zajęło Sołectwo Czeszów. Na ręce przedstawicieli poszczególnych sołectw Pani Agnieszka Wersta - Wójt Gminy Zawonia wręczała dyplomy z podziękowaniem za udział, natomiast zwycięskie sołectwa otrzymały z rąk Pani Wójt nagrody w postaci dyplomów i czeków. Wszystkim sołectwom ogromnie dziękujemy, doceniamy wykonaną pracę, kunszt, inwencję twórczą oraz miłość do tradycji. Dodatkową atrakcją była wielkanocna ścianka foto oraz wielkanocne warsztaty, podczas których uczestnicy mogli wykonać własnoręcznie zrobioną palmę wielkanocną. Za poprowadzenie warsztatów dziękujemy Kwiat rumiany i Pani Kamili Grycaj. 
Dziękujemy wszystkim wystawcom, zespołom AleBabki Czeszów oraz Kapeli Zdziś i Panu Zdzisław Franczak, sołectwom na czele z Sołtysami, komisji konkursowej oraz wszystkim przybyłym mieszkańcom i  gościom.
Podziękowania kierujemy również do Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawoni za udostępnienie nam miejsca.
Gmina Zawonia

 

 

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 26-03-2024 12:14
Icons from IcoFont