Zapraszamy na oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu! Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 71 312 81 18

Logo GOK

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ ZWIERZYK-KRZAK

Według Dantego Alighieri "Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka". My dorzucamy czwartą, którą jest poezja.

Mając to na uwadze i świętując Światowy Dzień Poezji, zaprosiliśmy do naszej biblioteki niezwykłą poetkę i pisarkę - Małgorzata Zwierzyk - Krzak

Atmosfera spotkania była ciepła, niezwykła, magiczna i nieco nostalgiczna. Pani Małgorzata opowiedziała nam swoje życiowe wyjście z przysłowiowej "szuflady poetyckiej" oraz to, jak znalazła się i od prawie 20 lat mieszka w Trzebnicy. Usłyszeliśmy o jej dorobku poetyckim: debiutanckim tomie "Wiatr na bezdrożu", powieści romantycznej "Dziewczyna z Grass" oraz zbiorze poetyckim "Pod niebem miłości". Najnowszy tomik pisarki "Zielonym szlakiem po kamieniach", wydany we wrześniu 2023 został nominowany do tytułu Tomik Roku 2023 przez stronę pisarzepolscy.pl. Pisarka wraz z panią Magdą czytały wybrane wiersze, a nastój dopełniały dźwięki muzyki "Krakowskiego Kataryniarza" - pana Marka Cichonia.

Podczas spotkania można było kupić tomiki poezji i powieść Pani Małgorzaty. Pisarka podarowała również bibliotece egzemplarze swojej twórczości, które niebawem można będzie wypożyczyć.

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Zwierzyk-Krzak za przybycie do nas, uhonorowanie Światowego Dnia Poezji swoimi opowieściami i czytanymi wierszami oraz dziękujemy za dzielenie z nami wartościowych chwil.

Zdjęcia: Elżbieta Michta

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 22-03-2024 13:17
Icons from IcoFont