SPEKTAKL MUZYCZNO-TANECZNY "KTO MA KLUCZ" W GOK ZAWONIA! Zapraszamy!

Logo GOK

SPOTKANIE AUTORSKIE Z TOMASZEM DUSZYŃSKIM

Za nami Spotkanie Autorskie z Panem Tomaszem Duszyńskim - niesamowitym pisarzem, dziennikarzem i scenarzystą gier komputerowych, znanym głównie z wielokrotnie nagradzanej serii kryminałów retro "Glatz" oraz serii kryminałów retro "Fenomen z Warszawy". Pan Tomasz okazał się być świetnym mówcą obdarzonym ogromnym poczuciem humoru.
Podczas spotkania wspominaliśmy poprzednie spotkanie z Panem Tomaszem, który już był w naszej gminie i gościł w Bibliotece w Czeszowie na spotkaniu z dziećmi i młodzieżą. Dowiedzieliśmy się także, jak się wszystko zaczęło z tworzeniem niezwykłych powieści i opowiadań z gatunku fantastyki, kryminałów, książek dla dzieci i młodzieży oraz legendariuszy związanych z regionem, w którym nasz gość mieszka. Pan Tomasz szczegółowo opowiedział zakulisowe kwerendowe przygotowanie do powieści historycznych, jakimi są kryminały retro. Zdradził nam także, co aktualnie pisze, co w tym roku zostanie wydane i to niebawem, bo już w marcu. A będzie się działo! Porozmawialiśmy o duchowych i literackich przewodnikach wśród pisarzy, autorytetach, literackich bohaterach dzieciństwa, a także o pracy zawodowej i pasjach pana Tomasza.
Niezwykle ciekawym było usłyszeć, jak otrzymane nagrody wpłynęły na życie i twórczość naszego gościa. Pan Tomasz zdradził nam, czy będzie kontynuacja serii "Glatz" oraz czy spróbuje swoich sił także w tworzeniu historii z pogranicza innych gatunków literackich.
Na spotkaniu nie zabrakło książek Pana Tomasza Duszyńskiego, które pisarz osobiście podpisywał.
Spotkanie odbyło się w przyjemnej, swobodnej atmosferze. Było zabawnie, absorbująco i niezapomnianie. Takich wartościowych spotkań nigdy dość. Wnoszą one do życia bardzo wiele energii i cudownych wspomnień. Odsłaniają przed nami zwykłe-niezwykłe oblicze pisarzy, dzięki czemu czytanie ich książek staje się jeszcze bardziej przyjemne. Piękny czas, niezapomniane wrażenia, wymiana cennych myśli i spostrzeżeń - to wszystko stanowi już wartość dodaną. 
Dziękujemy Stowarzyszeniu Rozczytanej Aglomeracji za zaufanie i umożliwienie obcowania z tak znamienitym pisarzem, jakim jest pan Tomasz Duszyński.

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 22-02-2024 16:54
Icons from IcoFont