23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

zGRANE FERIE W BIBLIOTECE

"zGrane Ferie w Bibliotece" dobiegły końca.
To było pięć dni intensywnej zabawy, kooperacji, ale też i rywalizacji, wielu emocji, wytężonego myślenia oraz potężnych dawek kreatywności. Dzieci miały w tym czasie wiele zadań, przegrały wiele gier, poznały sporo nowych, a w te co znały - z sentymentem się angażowały. Było wesoło, dziarsko, ekspresyjnie i pracowicie!
Pierwszego dnia zorganizowaliśmy turniej "kartki i ołówka". Uczestnicy pod sprawiedliwym okiem pani Magdy stanęli w szranki i zbierali punkty w rozlicznych grach, do których nie trzeba się było specjalnie przygotowywać. Wystarczyła kartka, ołówek i ... grupa entuzjastycznych zaangażowanych uczestników.
Na drugi dzień uczestnicy brali udział w grach, które wymuszały zastosowanie pewnych sprawności, m.in. ruchowych, językowych, matematycznych. Gry wymagały uważności, szybkich reakcji oraz intensywnego analizowania i dedukcji.
W kolejnym dniu dzieci mierzyły się w grach planszowych oraz literackich wyzwaniach. Nie zabrakło zdrowej rywalizacji, użycia wyobraźni oraz matematyczno-literackich umiejętności.
W przedostatnim dniu dzieci miały czysto kreatywne zadania. W dwóch grupach tworzyły gry. Przez pierwsze trzy dni poznawały różne rodzaje gier, zatem teraz decydowały, jakiego typu grę stworzą. W obu grupach wybór był jednoznaczny - gry planszowe, z licznymi wyzwaniami, przeszkodami i zadaniami. Poza kreatywnością oceniane były także : pracowitość, zaangażowanie, estetyka, artyzm oraz liderowanie. 
Ostatniego dnia Uczestnicy zagrali w wymyślone przez siebie gry. Spieszymy donieść, że powstały imponujące, oryginalne i wartościowe planszówki! Bibliotekarka Magda obiecuje, że do końca roku obie gry przeniesie do formy elektronicznej. Tego dnia Uczestnicy wybierali również te gry, które z całego tygodnia okazały się dla nich najciekawszymi i najbardziej absorbującymi.
Sympatyczny "zgrany" tydzień zakończyliśmy Wielkim Podsumowaniem i wyłoniliśmy zwycięzców. 
Wszystkich Uczestników uhonorowaliśmy Dyplomami, słodkościami oraz wartościowymi nagrodami rzeczowymi.
"Zgrane Ferie w bibliotece" były świetną emocjonującą odskocznią, zacieśnianiem więzów koleżeńskich i trenowanie pracy w grupie. Do następnego zgrania się za rok Dzielni Uczestnicy!

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 19-01-2024 14:05
Icons from IcoFont