Zapraszamy na oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu! Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 71 312 81 18

Logo GOK

DKK ZAWONIA "KSIĄŻKA-NIESPODZIANKA"

W styczniu Klubowicze DKK Zawonia spotkali się dość nietypowo. Nie omawialiśmy konkretnej książki, ale każdy z uczestników dzielił się z pozostałymi wrażeniami po przeczytanej książce-niespodziance.

Jeszcze w grudniu, na ostatnim spotkaniu wymienialiśmy się prezentami - książkami niespodziankami. Nie znaliśmy osoby obdarowującej, ponieważ odbyło się losowanie oraz obowiązkowo należało ukryć autora i tytuł książki-niespodzianki. Zadaniem obdarowanego było książkę przeczytać oraz spróbować odgadnąć autora, tytuł oraz osobę, która książkę dała.

Zabawa okazała się być przyjemną odskocznią od codzienności, zachęciła do pobawienia się w detektywów, ujawniła zdolności detektywistyczne niektórych uczestników oraz wpłynęła na możliwość lepszego poznania się wzajemnie, zarówno pod względem gustów czytelniczych, jak i usposobienia czy charakteru.

Wszystkie książki sprezentowane okazały się być trafionymi tytułami, a po niektóre z nich mają zamiar sięgnąć także inni uczestnicy DKK. Każdy z nas podzielił się wrażeniami po lekturach, osobistymi przemyśleniami, cytatami. Rozmowom towarzyszyło dużo emocji, spontaniczności i serdeczności.

Poza omówieniem lektur i żywą dyskusją Klubowicze wzięli udział w badaniu focusowym mającym na celu zdiagnozowanie potrzeb lokalnej społeczności odnośnie działalności kulturalnej biblioteki. Badanie to m.in. zostanie wykorzystane do analizy potrzeb oraz ustalenia planu rozwoju dla biblioteki.

Serce przy przygotowaniu słodkości oddali: Zuzanna Bisikiewicz, Wanda Mądra, Maria Grzech

Zdjęcia wykonali: Piotr Jaksik, Magdalena Musiał

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 05-01-2024 12:45
Icons from IcoFont