Zapraszamy na oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu! Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 71 312 81 18

Logo GOK

MARATON CZYTELNICZY

Startujemy po raz pierwszy w GBP w Zawoni z Czytelniczym Maratonem pt. "Ja czytam. Ty czytasz. CzytaMY razem". Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy książki uwielbiają i którzy mają chęć spróbować swoich sił w tym całodobowym przedsięwzięciu. Gwarantujemy Wam przede wszystkim świetną zabawę!

Poniżej kilka słów o akcji.

1. "Maraton czytelniczy" to określony ramami czasowymi okres, w którym naszym zadaniem jest poświęcenie czasu przede wszystkim czytaniu książek. To świetna wspólna zabawa, do której Was zachęcamy.

2. Nasz Maraton odbywać się będzie on-line. Na facebooku biblioteki w Zawoni wstawiacie zdjęcia w komentarzu pod wpisem dot. Maratonu, którymi chcecie się podzielić ze swoich czytelniczych podbojów w czasie trwania akcji.

3. Maraton trwa całą dobę. Start Maratonu wyznaczyliśmy na godzinę 10:00 28 grudnia, a koniec na godzinę 10:00 29 grudnia.

4. Nie wymagamy tylko i wyłącznie w tym czasie od Was zagłębienia się w lektury. Naszym cel nie stanowi zniechęcenie Was do czytania. Staramy się jednak w tym okresie przeczytać jak najwięcej!

Nasze rady:

- proponujemy Wam sięgać po niezbyt "grube" pozycje książkowe, aby się nie zniechęcać

- wszyscy, którzy z różnych powodów nie mogą w tym czasie sięgnąć po tradycyjną książkę papierową (np. są w pracy), mogą słuchać audiobooków

- proponujemy do akcji się przygotować, tzn. wyznaczyć TBR książkowy, przyoblec się w odpowiedni nastrój oraz zaopatrzyć w gadżety i pomoce około książkowe np. kocyki, mięciutkie swetry, grube skarpety, dobry ciepły napój, małe co nieco, świeczki, muzyka w tle. Jednym słowem to wszystko, co sprawi Wam przyjemność podczas czytania

- czytamy dla siebie, nie na wyścigi. Im więcej przeczytamy, tym więcej na tym zyskamy dla samych siebie. Przy okazji dzielimy się tym co czytamy i naszą opinią oraz wrażeniami po skończonej lekturze w komentarzu pod wpisem dotyczącym Maratonu w okresie 28-29grudnia na stronie fb Biblioteki.

Zapraszamy gorąco wszystkich chętnych do udziału! Nie przegapcie daty Maratonu!

Plakat Maraton czytelniczy.jpeg

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 03-01-2024 10:28
Icons from IcoFont