23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

GRUDNIOWY WIECZÓR POETYCKI

Czy może być coś piękniejszego od zorganizowania udanego wieczoru poetyckiego, po którym uczestnik ma poczucie dobrze wykorzystanego czasu i na dodatek jest przekonany, że oto doświadczał przez ostatnie dwie godziny sztuki wyższej?

Myślę, że to nam się udało na drugim tegorocznym wieczorze poetyckim w Gminie Zawonia. Tym razem rozemocjonowaliśmy się, a także zatopiliśmy się nostalgicznie we wdzięcznych klimatach grudniowych. Uczestnicy deklamowali wiersze dedykowane zimie, śniegowi, pierwszej Gwiazdce, Wigilii. Czytaliśmy o bieli za oknem i miłości w sercu. Przenieśliśmy się w krainę zimna, nostalgii, ale i radości wynikającej z faktu nadchodzących Najpiękniejszych Świąt w roku. Czytaliśmy wiersze znanych i mniej znanych poetów i pisarzy. Było moc refleksji, uśmiechu, wspomnień około zimowych. Odgadywaliśmy zagadkowych autorów wierszy. W przerwie raczyliśmy się aromatyczną zimową herbatą oraz cichutkim autorefleksjom.

Wieczór okazał się być wartościowym doświadczeniem, prawdziwym upojeniem sztuką deklamacji, afirmacji zimą oraz spotkaniem gruntującym w nas dobre przedświąteczne uczucia.

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 18-12-2023 11:06
Icons from IcoFont