SPEKTAKL MUZYCZNO-TANECZNY "KTO MA KLUCZ" W GOK ZAWONIA! Zapraszamy!

Logo GOK

GRUDNIOWY WIECZÓR POETYCKI

Czy może być coś piękniejszego od zorganizowania udanego wieczoru poetyckiego, po którym uczestnik ma poczucie dobrze wykorzystanego czasu i na dodatek jest przekonany, że oto doświadczał przez ostatnie dwie godziny sztuki wyższej?

Myślę, że to nam się udało na drugim tegorocznym wieczorze poetyckim w Gminie Zawonia. Tym razem rozemocjonowaliśmy się, a także zatopiliśmy się nostalgicznie we wdzięcznych klimatach grudniowych. Uczestnicy deklamowali wiersze dedykowane zimie, śniegowi, pierwszej Gwiazdce, Wigilii. Czytaliśmy o bieli za oknem i miłości w sercu. Przenieśliśmy się w krainę zimna, nostalgii, ale i radości wynikającej z faktu nadchodzących Najpiękniejszych Świąt w roku. Czytaliśmy wiersze znanych i mniej znanych poetów i pisarzy. Było moc refleksji, uśmiechu, wspomnień około zimowych. Odgadywaliśmy zagadkowych autorów wierszy. W przerwie raczyliśmy się aromatyczną zimową herbatą oraz cichutkim autorefleksjom.

Wieczór okazał się być wartościowym doświadczeniem, prawdziwym upojeniem sztuką deklamacji, afirmacji zimą oraz spotkaniem gruntującym w nas dobre przedświąteczne uczucia.

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 18-12-2023 11:06
Icons from IcoFont