Zapraszamy na oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu! Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 71 312 81 18

Logo GOK

DKK ZAWONIA "GDZIE ŚPIEWAJĄ RAKI"

Za nami ostatnie tegoroczne spotkanie DKK Zawonia i ostatnia już omawiana lektura: "Gdzie śpiewają raki" Delii Owens.
Zdecydowana większość uczestników książką była zachwycona i oczarowana. Urzekła nas wysmakowana oda pisarki do świata przyrody, wzruszająca fabuła o dojrzewaniu, porzuceniu przez matkę i zaskakująca relacja z procesu. Owens przypomina, że dzieciństwo nas kształtuje definitywnie i że wszyscy bez wyjątku podlegamy wspaniałym, lecz nieokiełznanym sekretnym siłom natury. Pokazuje, jak być silnym, jak stawiać czoło przeciwnościom losu, jak żyć w zgodzie z naturą i ... sobą samym. Do tego warsztat pisarki stoi na wysokim poziomie. Delia opowiada z ogromną czułością i tkliwością o świecie przyrody. Większość z nas "Gdzie śpiewają raki" wzruszyła do tego stopnia, że były łzy, był chwilowy tzw. "kac czytelniczy" i było mnóstwo wzruszeń. Ciekawym doświadczeniem okazał się fakt, że to - jakie mieliśmy dzieciństwo - wpłynęło na nasz odbiór książki. Każdy z nas odnalazł inne dobro w niej, miał inne refleksje i zupełnie różne spostrzeżenia. Te nasze różne punkty widzenia i niejednolity odbiór lektury były niesamowicie odkrywczym nowym doświadczeniem.

Poza omówieniem książki grudniowe spotkanie obfitowało w rozliczne podsumowania roczne. 
Wyłoniona została Uczestniczka ze 100% frekwencją na DKK Zawonia - Katarzyna Zabawa-Borowicz, która otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę. 
Poddaliśmy głosowaniu 12 tegorocznych lektur DKK, z których na pierwszym miejscu znalazła się "Gdzie śpiewają raki" Delii Owens, na drugim "Wakacje w Trzeciej Rzeszy" Julii Boyd, a na trzecim ex aequo "Czarny Hetman" Barbary Sadurskiej, "Nomadland" Jessiki Bruder oraz "Kobieta w Watykanie" Magdaleny Wolińskiej-Redi.
Uczestnicy otrzymali styczniowy planer czytelniczy oraz plakatowe gadżety. Nie zabrakło także prezentów własnoręcznie wykonanych przez członków Klubu.
Wręczyliśmy sobie również prezenty na mocy losowania listopadowego - książki z własnej domowej kolekcji - takie, którymi chcielibyśmy się podzielić, a które jednocześnie mają zasłonięte tytuły i autorów. Książki te "czytamy w ciemno", a podczas styczniowego spotkania opowiadamy o nich i zgadujemy, kto mógł być obdarowującym.

Za nami bardzo intensywny rok czytelniczy. Uczestnicy DKK zżyli się ze sobą, dobrze się rozumieją, potrafią wspólnie dyskutować oraz bawić się. Przyjmują entuzjastycznie wszelkie książkowo-czytelnicze fanaberie prowadzącej, poddają się urokowi spotkań i dokładają niemałe cegiełki własnych pomysłów, zaangażowania i serdeczności. Spotkania DKK Zawonia są zawsze niezapomniane, wnoszą wiele do osobistego rozwoju. Są prawdziwie "Miejscem pełnym treści"!

Serce przy przygotowaniu słodkości oddali: Hanna Sztuka-Fonau, Agnieszka Jaksik, Katarzyna Zabawa-Borowicz, Marcin Krasucki, Andrzej Dackiw, Mira Zwarycz, Ania Balaszczuk
Zdjęcia wykonali: Jarosław Dębniak, Magdalena Musiał 

 

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 08-12-2023 11:14
Icons from IcoFont