Zapraszamy na oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu! Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 71 312 81 18

Logo GOK

III GMINNE DYKTANDO "EKOLOGICZNE"

Kolejną, III edycję dyktanda zadedykowaliśmy ważnemu i szanowanemu nurtowi nauk biologicznych - ekologii. Bo ekologia, to styl życia, ochrona środowiska, dbanie o naszą planetę. A może by tak ekologicznie być i za pan brat z językiem i ortografią?

Wydarzenie objęła swoim patronatem pani Agnieszka Wersta – Wójt Gminy Zawonia, a Uczestnicy walczyli o statuetkę Pióra ufundowaną przez Panią Wójt.

W tym roku Mistrzem Ortografii Gminy Zawonia została pani Magdalena Karlsson, która otrzymała statuetkę oraz czytnik Kindle. Tytuł Pierwszego Wicemistrza Ortografii Gminy Zawonia otrzymała pani Magdalena Kępska, a Drugiego Wicemistrza Ortografii Gminy Zawonia – pan Marcin Krasucki. Przypominamy, że ubiegłoroczne, II Gminne Dyktando 2022 „Niepodległościowe” wygrała pani Celina Warzecha.

Dyktando zadedykowaliśmy jednemu z ważniejszych aspektów naszej egzystencji, jaką jest ekologia. Tytuł dyktanda brzmiał „Dziś ortografia do ekologii należy”.

Wydarzenie powstało we współpracy bibliotekarek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Zawoni pani Elżbiety Michty oraz pani Magdaleny Musiał. Sama treść dyktanda została stworzona przez Klub Nauczycielski „Izis”. Lektorem Dyktanda była pan Grażyna Pawluczuk, mgr filologii i pasjonatka języka polskiego. Wielkim atutem Pani Grażyny jest piękny głos, doskonała dykcja i intonacja oraz wrodzony spokój ducha, dzięki którym naszym Uczestnikom pisało się wyśmienicie. W składzie komisji oceniającej kodowane prace zasiadali mgr polonistyki: pani Grażyna Ogrodowicz Nitka, pani Hanna Sztuka -Fonau oraz pan Daniel Ciba.

To było wyjątkowe Wydarzenie, będące nie tylko kampanią promującą poprawną polszczyznę, ale także, aktywny wyraz dbania o „ekologiczny” aspekt również na poziomie polskiego języka pisanego. Pielęgnowanie, troska i dbałość o nasz piękny język ojczysty to również forma ochrony. Ogromnie się cieszymy z aktywnego udziału mieszkańców naszej gminy, wszystkim pięknie dziękujemy i już dziś zapraszamy na czwartą edycję Gminnego Dyktanda w Zawoni!

Fot. Katarzyna Kasprzak

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 04-12-2023 10:31
Icons from IcoFont