23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

LISTOPADOWA POCZYTAJKA "EKOMIŚ"

W listopadzie w bibliotece w Zawoni gościliśmy najmłodszą grupę Biedronek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni. Grupa, pod opieką Pani Laury Kmieć i Pani Anety Woś wzięła udział w zajęciach proekologicznych z cyklu "Klimat na czytanie", które połączyliśmy ze Świętem Pluszowego Misia przypadającego na dzień 25 listopada.
Podczas spotkania dzieci usłyszały historię stworzenia pierwszego pluszowego misia oraz wyznaczenia daty jego święta. Zgadywały z obrazków przeróżne misie - te bajkowe, jak i prawdziwe. Zapoznały się z tym, czym bawiono się "wczoraj i dziś". Panie dowiedziały się także o najukochańszych pluszowych małych przyjaciołach dzieci z grupy Biedronek. 
W trakcie trwania spotkania pt. "Ekomiś" dzieci miały okazję posłuchać przeczytanego przez bibliotekarkę Magdę wiersza pt. "Kosz na śmieci" Agnieszki Frączek. Zabawna historia kosza-obżartucha miała ogromne walory edukacyjne i wprowadziła nas w temat Poczytajki. 
Głównym zadaniem dzieci była bowiem pomoc Misiowi Porządnisiowi w sprzątaniu lasu. Dzieci dzielnie segregowały śmieci, odnajdywały te błędnie wrzucone do oznaczonych koszy oraz pomagały odnaleźć właściwe śmieciom "drogi" do koszy w różnorodnych zagadkach. Nie zabrakło zachęcenia dzieci do korzystania z biblioteki i brania udziału w programie "Mała Książka - Wielki Człowiek".
Na koniec spotkania Mali Czytelnicy obdarowani zostali dyplomem oraz książeczką upominkową. Dzieci zjechały również windą, która robi za nie lada atrakcję każdego bibliotecznego spotkania.

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 23-11-2023 12:59
Icons from IcoFont