23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Krótkie podsumowanie imprezy biegowej

Krótkie podsumowanie imprezy biegowej
12.11.2023 r. w Niedarach odbyła się okrągła, bo V edycja biegu "Biegamy Na Biało-Czerwono". Zgodnie z danymi Data Sport na bieg zapisało się 119 biegaczy, na starcie stanęło 100 zawodników, którzy równo o godzinie 11:00 wystartowali, aby aktywnie świętować Dzień Niepodległości w Gminie Zawonia. Wszyscy, którzy zmierzyli się z trasą 11 kilometrów  ukończyli bieg i szczęśliwie dotarli na metę, na której każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.
Cieszy nas niezmiernie fakt, że nasz bieg się podoba i jest oceniany pozytywnie pod względem organizacyjnym, a trasa, która jest wymagająca i wcale niełatwa do pokonania ciągle jest atrakcyjna. V edycję Biegu Niepodległości w kategorii Open wygrał Kimayo Hillary, drugie miejsce zajął Tonni Albert, trzeci metę przekroczył Koros Benard. Wszyscy trzej zawodnicy przyjechali do nas z Czech. 
Wśród kobiet w kategorii Open pierwsze miejsce zajęła Chepkwe Moi Rebecca, druga na mecie stanęła Anna Czerw, trzecią zawodniczką była Ewelina Wieczorek. 
Jak co roku wyłoniliśmy również najlepszą mieszkankę i mieszkańca Gminy Zawonia i tak  w tej kategorii najlepsza okazała się Milena Bator, a najszybszym mieszkańcem okazał się Michał Czarciński.  Nagrody, vouchery oraz statuetki zawodnikom wręczała Pani Agnieszka Wersta - Wójt Gminy Zawonia oraz Agnieszka Buczak Dyrektor GOK w Zawoni.
Najstarszym zawodnikiem imprezy biegowej był ponownie Ryszard Buczak z Tarnowca.
A teraz zasłużone podziękowania
Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy nas wsparli i  przyczynili się do realizacji naszego sportowego wydarzenia. 
Dziękujemy: Firmie TOM - Instal Spółka z o.o. ,Firmie Tarczyński,  Sklep Żabka - Zawonia woj. Dolnośląskie, podziękowania kierujemy również do Gmina Zawonia na czele z Agnieszka Wersta - Wójt Gminy Zawonia 
Las - Nadleśnictwo Oleśnica Śląska , OSP Czeszów,  Dariuszowi  Rudkiewiczowi - prezesowi OSP Zawonia, służbie medycznej, funkcjonariuszom policji, Niedary z Kocich Gór na czele z Panem Sołtysem Grzegorzem Idzikowskim,  Sołectwo Zawonia na czele z Panią sołtys Patrycja Łopyta, Koło Gospodyń Wiejskich - Zawońskie Babeczki , Pani Małgorzacie Bartczak oraz Pani Renacie Orszuł, które podczas imprezy w strefie zdrowia mierzyły ciśnienie i poziom cukru. Słowa podziękowania wędrują do Komandora Biegu Szymon Antoni oraz do  Sebastian Badowski, Emila Salwy, Kamila Mrozińskiego,  Pana Marka Michałowskiego za brzozowe podium, Grzegorza Osyry, dziękujemy  Panu Januszowi Pancerzowi za prowadzenie imprezy, Kucharzowi za ciepły posiłek, osobom czuwającym nad organizacją tego wydarzenia  i Wam drodzy Państwo za obecność, kibicowanie i wspaniałą atmosferę.
W sposób wyjątkowy chcieliśmy podziękować za sportową rywalizację wszystkim zawodnikom oraz osobom dopingującym biegaczy na starcie, mecie i trasie. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy. Mamy nadzieję, że wrócicie do nas za rok
Za utrwalenie i piękne zdjęcia odpowiedzialni byli: Katarzyna Kasprzak, Elżbieta Michta, Szymon Kuczyński oraz Telewizja Wzgórz Trzebnickich. Relację na żywo nagrywała dla nas Kamila Kruszona 

 

 

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 17-11-2023 13:38
Icons from IcoFont