SPEKTAKL MUZYCZNO-TANECZNY "KTO MA KLUCZ" W GOK ZAWONIA! Zapraszamy!

Logo GOK

PAŹDZIERNIKOWA POCZYTAJKA W BIBLIOTECE

Rok szkolny rozpoczął się już na dobre, dlatego też startujemy w bibliotece z zajęciami dla Najmłodszych. 
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne są działania proekologiczne, które mają ogromną moc sprawczą. W tym roku szkolnym biblioteka w Zawoni przygotowała cykl spotkań pt. "Klimat na czytanie". Podczas zajęć będziemy zaprzyjaźniać i oswajać dzieci z pilną potrzebą dbania o środowisko. Będziemy czytać, rozmawiać i bawić się ekologicznie!
W październiku na pierwszej w tym roku szkolnym Poczytajce zawitają w bibliotecznych progach Żuczki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni. Dzieci wezmą udział w zajęciach pt. "Jeśli chcesz być bohaterem, zaprzyjaźnij się z rowerem". Spotykamy się 18 października o godzinie 9:00. Do zobaczenia!

W październiku w bibliotece w Zawoni gościliśmy grupę Żuczków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni. Grupa, pod opieką Pani Katarzyny Pawelec i Pani Joanny Kaleńczuk jako pierwsza wzięła udział w zajęciach proekologicznych z cyklu "Klimat na czytanie". 
Podczas spotkania zatytułowanego "Jeśli chcesz być bohaterem, zaprzyjaźnij się z rowerem" dzieci miały okazję posłuchać przeczytanej przez bibliotekarkę Magdę przygody Sprężynka i Antka z książki zatytułowanej "Ekologia. Sprężynek na tropie tajemnic" oraz dowcipny i mądry wiersz "Od wtorku w korku" Agnieszki Frączek. Zabawna historia Sprężynka i Antka ma ogromne walory edukacyjne. Sprężynek - ludzik-maskotka jest samodzielnie wykonany przez Antosia ze starej sprężyny zegara. Służył do zabawy, gdy Antoś chorował na ospę, potem stał się jego nieodłącznym, bardzo mądrym przyjacielem. Jak przystało na ludzika powstałego zgodnie z ideą recyklingu, Sprężynek wiele mówi o ochronie środowiska.
Dzielni Uczestnicy poznali również długą, 200-letnią historię wynalazku, jakim jest rower oraz różne rodzaje współczesnych jednośladów.
Ostatnim, ale najproduktywniejszym, entuzjastycznie przyjętym przez dzieci etapem spotkania była gra zespołowa, w której Żuczki, rozwiązując zagadki około rowerowe kompletowali pogubione elementy stroju rowerowego oraz akcesorii rowerowych bibliotekarki Magdy.
Intensywne spotkanie zakończyliśmy uhonorowaniem naszych Małych Czytelników Dyplomem Małego Czytelnika oraz zdrowym poczęstunkiem. Dzieci nie omieszkały również zjechać windą, która robi za nie lada atrakcję każdego bibliotecznego spotkania z Najmłodszymi!

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 30-10-2023 14:29
Icons from IcoFont