SPEKTAKL MUZYCZNO-TANECZNY "KTO MA KLUCZ" W GOK ZAWONIA! Zapraszamy!

Logo GOK

INAUGURACYJNA GRA TERENOWA PT. ABSURD NIE CZYTAĆ

Późnym wieczorem, gdy drzwi biblioteki zostają zamknięte, wśród regałów zaczyna się niezwykły ruch. Z kart książek występują postacie literackie, opuszczają bibliotekę, by snuć się po mrocznych ulicach Zawoni. 
Tak zaczyna się nasze tegoroczna rodzinna gra przygotowana na Noc Bibliotek. Jak łatwo się domyślić, tematyką gry jest literatura i z nią związane są wszystkie zadania. Do literackiej przygody stanęło osiem zespołów, każdy z nich przybrał specjalną nazwę i tak w rywalizacji wzięły udział "Bibliotekary", "FotoKasia", "Jesienna Załoga", "Kocury", "The Kings", "Pikachu", "Pszczółki" i "NNM23".
Spotkaliśmy się w bibliotece, gdzie przypomnieliśmy o zasadach gry, wspólnie przeczytaliśmy wiersz  W. Szymborskiej „Nieczytanie", by następnie ruszyć tropem nocnych wędrówek bohaterów literackich. Zespoły miały do pokonania około 2 km oraz szereg punktowanych zadań. O wygranej zadecydowała ilość zebranych punktów, tym samym wygrał zespół "Jesienna Załoga".
Na zakończenie podsumowaliśmy wydarzenie, wręczyliśmy nagrody rzeczowe - gry "Escape room" oraz nagrodę główną "Harry Potter: Hogwarts Battle". Opowiedzieliśmy o swoich wrażeniach i zgodnie stwierdziliśmy że, było zabawnie, inspirująco, intensywnie i ciekawie.
Wszystko to udokumentowała niezastąpiona "FotoKasia".
Przy opracowaniu gry korzystaliśmy z aplikacji ACTIONBOUD.
Wydarzenie specjalnie dla Was przygotował zespół "Bibliotekary" czyli Ela i Madzia, które (jak zwykle) zachęcają do odwiedzenia biblioteki i czytania, bo przecież ABSURD NIE CZYTAĆ!

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 09-10-2023 10:36
Icons from IcoFont