Zapraszamy na oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu! Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 71 312 81 18

Logo GOK

Spektakl Ćpunka

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza dzieci z Gminy Zawonia na profilaktyczny spektakl, który jest sceniczną adaptacją książki Barbary Rosiek pod tytułem Ćpunka. 
 Jak napisała autorka książki - „To przejmująco bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie wyścigu szczurów i rozbestwionego konsumpcjonizmu, pigułek gwałtu i dopalaczy, przemocy i chorych ambicji „korporodziców”, i wreszcie obojętności otoczenia, w tym najbliższego”.
Sztuka opowiadała historię nastolatki Anny P., która przez złe towarzystwo wpadła w ogromne kłopoty: nałóg alkoholowy i narkotykowy. Główna bohaterka trafiła do szpitala, w którym zwierzyła się doktorowi ze swoich problemów, jak wpadła w „złe towarzystwo” i co spowodowało, że zaczęła „ćpać”. Jest to realistycznie przedstawiona, poruszającą, a nawet straszna opowieść o życiu współczesnej młodzieży, osadzoną w nowej rzeczywistości – dopalaczy, pigułek gwałtu i narkotyków. Utwór jest  przestrogą dla młodzieży, że narkomania to nałóg  z którego wyrwać się jest bardzo trudno i jeśli nawet się to uda, to już nigdy nic nie będzie takie jak dawniej.
Zadanie finansowane jest ze środków budżetu Gminy Zawonia w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień dla Gminy Zawonia na rok 2023.)

 

 

cpunka.jpeg

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 04-10-2023 10:09
Icons from IcoFont