Zapraszamy wystawców - rękodzielników, twórców ozdób świątecznych do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym 16 grudnia 2023 roku.

Logo GOK

DZIEN GŁOŚNEGO CZYTANIA 2023

Zbliża się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne, jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku, a na jej Patronkę wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin tej wybitnej Pisarki.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy. Rozwijają wyobraźnię, stymulują pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki, ale przede wszystkim pozwalają przeżyć wspaniałe emocje.

Głośne czytanie z kolei to dobra okazja do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem i kolegami. To także bardzo wdzięczna okazja do różnych akcji promujących czytanie. Dlatego też w najbliższy w piątek, każdy kto odwiedzi Bibliotekę w Zawoni, zostanie poproszony o odczytanie fragmentu wybranej przez siebie książki z bogatego księgozbioru bibliotecznego. Pani bibliotekarka Magda z wielką chęcią będzie towarzyszyć w głośnym spotkaniu z książką. Wszyscy chętni zostaną również nagrodzeni małym "co nie co".

Dodamy jeszcze, że Święto Głośnego Czytania warto obchodzić każdego dnia!

Plakat.jpeg

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 29-09-2023 11:30
Icons from IcoFont