23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Gala Otwarcia nowej siedziby GOK w Zawoni

Gala Otwarcia nowej siedziby GOK w Zawoni już za nami. Przekazanie nowej przestrzeni kulturalnej i zabytkowego klucza oraz symboliczne otwarcie wiekowych drzwi otworzyło nowoczesne miejsce w regionie na nowe działanie w sferze kultury. Zaproszeni goście, mieszkańcy naszej gminy oraz goście z powiatu i całego regionu przeżyli wspaniałe emocje. Galę uświetnił znany Dziubek Band, który zaprezentował prawdziwą magię dźwięków i instrumentów. Energia i muzyka tego dnia porwała wszystkich zgromadzonych na tych kilka chwil w nieznane. Usłyszeliśmy nie tylko covery, ale i własne aranżacje i kompozycje zespołu. Na scenie zaśpiewała również młoda artystka Maja Łopyta, która pokazała w piękny sposób jak dorównać można znanym artystom i zapisać się na kartach muzyki w obecnych czasach.

Pani Wójt Agnieszka Wersta w krótkim przemówieniu odniosła się do historii obiektu i poprzedzających remont pracach przygotowawczych oraz samych miesiącach adaptacji dawnego kościoła poewangelickiego na ośrodek kultury. Podkreśliła, że jest to wspólny sukces - władz Gminy, radnych minionej i obecnej kadencji oraz samych mieszkańców. Na zakończenie złożyła serdecznie podziękowania wszystkim, którzy służyli pomocą, dobrą radą, wsparciem finansowym, doradztwem w trakcie realizacji tej inwestycji przekazując jubileuszowe pamiątkowe niespodzianki. Okolicznościowe niespodzianki Pani Wójt wręczyła również kilkunastu mieszkankom gminy, które wybrały przypadkowo kolorowe krzesła na gali.

Serdeczne gratulacje na ręce Pani Wójt złożył Wykonawca inwestycji Prezes OZBUD Kazimierz Zieliński oraz w imieniu wszystkich samorządowców Starosta Powiatu Trzebnickiego Małgorzata Matusiak. Gratulacje i okolicznościowe prezenty przekazali również Burmistrzowie i Wójtowie z regionu, Dyrektorzy Ośrodków Kultury oraz inni zaproszeni goście. Obok nowego logo jako symbol GOK w Zawoni wybrano czterokolorową ikonę motyla – symbolu piękna i przemiany zewnętrznej, jaką przedstawia odnowiony gminny zabytek z dawną historią, o której nie zapomnimy. Wystarczy jeden kolorowy motyl, by kultura nabrała barw i skrzydeł podkreśliła w swoim przemówieniu Pani Dyrektor Agnieszka Pawlaczek dziękując Pani Wójt za nową siedzibę w imieniu wszystkich pracowników oraz samych mieszkańców i wręczając wypalone w glinie logo oraz mały kawałek starego parkietu na pamiątkę tego wydarzenia.

Przy scenie został przekazany stary zabytkowy klucz i symbolicznie otwarte zostały jedne z czterech zabytkowych drzwi nowej siedziby Gminnego Ośrodka Kultury. Po specjalnych fanfarach na zebranych w sali spadł srebrny deszcz konfetti. Nastąpiła kolejna podniosła chwila, podczas której specjalnego błogosławieństwa nowej przestrzeni dokonał Ksiądz Proboszcz Czesław Przerada.

To wydarzenie, długo oczekiwane przez mieszkańców i nie tylko, zakończył piękny koncert Dziubek Band oraz kulminacyjny moment dnia słodki, kolorowy tort ozdobiony motylami. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Gali Otwarcia. foto.Tomasz Opałka

 

Opublikował: Elżbieta Michta
Data publikacji: 09-05-2019 13:16
Icons from IcoFont