SPEKTAKL MUZYCZNO-TANECZNY "KTO MA KLUCZ" W GOK ZAWONIA! Zapraszamy!

Logo GOK

SPOTKANIE W BIBLIOTECE Z KLASĄ I "B"

Na drugim spotkaniu pt. "Co wiem o książce i bibliotece?" gościliśmy szkolną grupę uczniów z klasy Ib pod opieką Pani Grażyny Bialik. Spotkanie emanowało mnóstwem niespożytej energii, wytrwałości i prawdziwie dziecięcej radości.
Na początek Pierwszoklasiści zaznajomieni zostali ze zbiorami bibliotecznymi, układem rozmieszczenia księgozbioru bibliotecznego, regulaminem korzystania z biblioteki publicznej oraz zasadami wypożyczenia książek. Nie zabrakło również lekcji nt. prawidłowego postępowania z książkami, a wszystko to w lekkiej i zabawnej formie przekazu.
W dalszej części spotkania, w celu oswojenia się z przestrzenią oraz nomenklaturą biblioteczną dzieci losowały okołoksiążkowe zagadki lub zadania do wykonania. Zadania nie były proste i oczywiste, ale tak pomysłowa grupa bezbłędnie sobie poradziła z każdym z nich.
Po zabawach wprowadzających i integracyjnych przystąpiliśmy do właściwego clue spotkania - zabawy detektywistycznej. Podczas gry dzieci rozwiązywały różnego typu biblioteczne zagadki, zadania i puzzle, za co nagrodą były literki. Z nich ułożyły hasło, które było rozwiązaniem zabawy. 
Na koniec Pierwszoklasiści wzięli udział w zabawie artystycznej, podczas której powstał przepiękny (i o niebo lepszy od oryginału!) portret Pani Bibliotekarki Magdy. Dzieci udowodniły, że potrafią grać i bawić się zespołowo, a powstałe dzieło jest tego najlepszym przykładem.
Przyjemne spotkanie zakończone zostało uhonorowaniem naszych Małych Czytelników Dyplomem i Medalem Małego Czytelnika oraz słodkim poczęstunkiem. Dzieci nie omieszkały również zjechać windą, która robi za nie lada atrakcję każdego bibliotecznego spotkania z Najmłodszymi.

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 01-06-2023 12:23
Icons from IcoFont