Zapraszamy wszystkie dzieci z Gminy Zawonia w wieku 7-13 lat do udziału w "Letniej Akademii Sportu i Kreatywności"!

Logo GOK

Muzyczna podróż po muzyce hiszpańskiego baroku

Drodzy Państwo piątkowe popołudnie obfitowało w Gminie Zawonia w ciekawe wydarzenia m.in. nasze biblioteki fantastycznym "Babskim Wieczorem w Bibliotece" kończyły Tydzień Bibliotek, a w Gminnym Ośrodku Kultury mieliśmy niepowtarzalną okazję uczestniczyć w niezwykłej muzycznej podróży po muzyce hiszpańskiego baroku, w tę piękną i niebanalną podróż zabrał słuchaczy zespół Jacaras.

„Jacaras" (czyt. hakaras) oznacza w języku hiszpańskim grupę łobuzów, która hałasuje na ulicach miast, m.in. grając na różnych instrumentach. Zespół pod kierunkiem profesora Piotra Zaleskiego, złożony w większości z absolwentów Wrocławskiej Akademii Muzycznej cudownie „hałasował" w Ośrodku Kultury i nikomu tenże hałas nie przeszkadzał. 

„Jacaras" określa się także jedną z form muzyki flamenco, jak mogli przekonać się słuchacze, zespół gra muzykę, z której flamenco czerpało inspiracje w dużo późniejszym okresie. O prezentowanych utworach oraz o muzyce starej Hiszpanii opowiadał lider zespołu profesor Piotr Zaleski.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy być współorganizatorami tak fantastycznego wydarzenia, a Państwu za obecność.

Cykl koncertów  „Z klasyką przez Polskę” to projekt, który powstał dzięki: Z klasyką przez Polskę – Piotr Paleczny – Polski Impresariat Muzyczny ,realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, na Dolnym Śląsku współorganizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego  z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja   . Operatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS) - Dolnośląskie Laboratorium Kultury. Projekt finansowany ze środków @Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

 

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 15-05-2023 14:19
Icons from IcoFont