SPEKTAKL MUZYCZNO-TANECZNY "KTO MA KLUCZ" W GOK ZAWONIA! Zapraszamy!

Logo GOK

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Jesteśmy na przededniu XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W tym roku hasłem przewodnim jest "Moja Twoja Nasza Biblioteka!"  Przedstawiamy ogólny plan naszych działań, które będą prowadzone zarówno w sieci (https://www.facebook.com/profile.php?id=100064495730729 ), jak i w siedzibie biblioteki w Zawoni. W tym czasie proponujemy zabawę on-line "Jaka jest Wasza Bibliotekarka?" oraz wiersze on-line na każdy dzień Tygodnia Bibliotek.

8. maja otworzymy również wystawę - wędrującą ekspozycję "Osobliwości Szymborskiej" w Galerii po Schodach (siedziba GOK-u), którą to stworzyli Artyści z Policealnego Studium Animatorów Kultury "SKiBA" we Wrocławiu. Wystawę będzie można zwiedzać przez cały maj w godzinach pracy Gminnego Ośrodka Kultury w Zawoni. W środę, 10. maja uroczyście zainaugurujemy otwarcie Wystawy Wieczorem Poetyckim pt. "Niektórzy lubią poezję".

Pragniemy także zbadać potrzeby i oczekiwania użytkowników bibliotek. Ankietę skierujemy do czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Zawoni oraz jej Filii w Czeszowie. Kwestionariusz ankiety jest anonimowy, a jego wyniki posłużą do poprawy jakości funkcjonowania naszych bibliotek.

Na koniec Tygodnia Bibliotek planujemy "Babski Wieczór w Bibliotece", który stanowić będzie klamrę dla tegorocznych wydarzeń Tygodnia Bibliotek.

Śledźcie wszelkie zapowiedzi na stronie gokzawonia.pl oraz w mediach społecznościowych oraz przyłączcie się do wspólnego świętowania z nami!

Plakat.jpeg

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 05-05-2023 13:59
Icons from IcoFont