Zapraszamy wystawców - rękodzielników, twórców ozdób świątecznych do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym 16 grudnia 2023 roku.

Logo GOK

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MACIEJEM HENEM

W niecały tydzień po Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich odbyło się Spotkanie Autorskie z Panem Maciejem Henem. A cóż jest lepszego, niż żywy kontakt z autorem powieści. Spędzone w ten sposób popołudnie w bibliotece było ogromnie wartościowe, inspirujące i kształcące. 

Pan Maciej - prawdziwy człowiek renesansu - posiada liczne uzdolnienia oraz umiejętności. Ale przede wszystkim jest pisarzem wielkiego kalibru.  
Podczas spotkania poruszaliśmy tematy związane z twórczością, motywacją do tworzenia oraz czerpaniu inspiracji. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądał początek kariery pisarskiej oraz jak to się w ogóle stało, że będąc tak uzdolnionym człowiekiem - Maciej Hen kontynuuje przygodę pisarską. Poznaliśmy od podszewki proces zbierania materiałów oraz tworzenia powieści historycznych. Naocznie ujrzeliśmy oblicze prawdziwego fana liverpoolskiego zespołu "The Beatles". Wysłuchaliśmy brawurowego aktorskiego czytania fragmentu najnowszej powieści pisarza - "Segretario", a także dostąpiliśmy zaszczytu usłyszenia pomysłu na być może kolejną powieść pisarza. 
Absorbująca rozmowa przeplatana była licznymi anegdotami, dygresjami, osobistymi doświadczeniami i ciekawostkami ujmująco opowiadanymi przez pana Macieja. 

Na spotkaniu nie zabrakło książek Pana Macieja Hena, które pisarz osobiście podpisywał. 
Spotkanie odbyło się w niespiesznie sączącej się ciepłej atmosferze, obfitowało w ciekawe oraz pouczające życiowe retrospekcje Pana Macieja. Takich wartościowych spotkań nigdy dość. Wnoszą one do życia bardzo wiele nauki, refleksji i cudownych wspomnień.
Z zapartym tchem czekamy na kolejną nieszablonową powieść! 

Spotkanie zostało nam podarowane przez Rozczytaną Aglomerację, za co ogromnie dziękujemy - doceniamy tak piękny gest.

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 04-05-2023 11:55
Icons from IcoFont