Zapraszamy na wyjątkową galę muzyczną, niezapomniany koncert z okazji Dnia Matki - "Trzech Tenorów i Ona" - 26 maja o godzinie 17:00

Logo GOK

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MACIEJEM HENEM

Drodzy czytelnicy! Miło nam poinformować Was, że już niebawem, bo 27 kwietnia o godz. 17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zawoni będzie miało miejsce spotkanie autorskie z Maciejem Henem.
Maciej Hen jest pisarzem, tłumaczem, fotografem i dziennikarzem. Z wykształcenia operator filmowy, który próbował swoich sił w różnych zawodach - między innymi: muzyka rockowego i folkowego, scenarzysty, reżysera filmów dokumentalnych, a nawet, okazjonalnie, aktora. Jako prozaik zadebiotował w roku 2004 pod pseudonimem Maciej Nawariak powieścią "Według niej". Jedenaście lat później, już pod własnym nazwiskiem, opublikował powieść "Solfatara", która dostała Nagrodę im. Witolda Gomborwicza oraz znalazła się w finalnej siódemce Literackiej Nagrody Europy Środkowej "Angelus". W roku 2019 ukazała się jego trzecia powieść "Deutsch dla średnio zaawansowanych" , a w 2021 roku książka eseistyczno-reportażowa "Beatlesi w Polsce". 
W tym roku Maciej Hen powraca z nową, niezwykłą powieścią - "Segretario", w której akcja osadzona jest w Krakowie przełomu średniowiecza i renesansu, a losy bohaterów to historia o przekraczaniu granic i płynności tradycyjnych podziałów. 
Zapraszamy serdecznie na spotkanie!

Plakat Maciej Hen.jpeg

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 20-04-2023 14:54
Icons from IcoFont