Zapraszamy na oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu! Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 71 312 81 18

Logo GOK

PREHISTORYCZNA BIBLIOTECZNA POCZYTAJKA

W poniedziałkowy poranek w całej bibliotece rozbrzmiewały "gadzie" porykiwania i tupania, a zabawie podczas szukania małych dinozaurzątek nie było końca! Tak to grupa Pszczółek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni od opieką Pani Moniki Więcław-Pielak, Eweliny Dąbrowskiej oraz Joanny Kaleńczuk celebrowała Światowy Dzień Dinozaura.
Po przywitaniu się oraz przypomnieniu o trwającej ogólnopolskiej akcji "Mała książka - Wielki człowiek", dzieci wysłuchały zabawnej i błyskotliwej bajki "Księżniczka Jula, Smok i Rycerze Niedorajdy" autorstwa Stevena Lentona. Perypetie bohaterów ogromnie im się podobały - słuchały z zainteresowaniem odpowiednio reagując na hece fabularne.
Główną atrakcją Prehistorycznej bibliotecznej poczytajki był list od dinozaurzycy Leokadii i jego fascynujące następstwa. W wiadomości skierowanej do dzieci gadzia mama poprosiła o pomoc w poszukiwaniu jej małych zagubionych podczas burzy dinozaurzątek. Kierując się wskazówkami zostawionymi przez sympatyczne dinozaury z Zakątka Mezozoik, dzieci wspaniale rozwiązywały zagadki i odnajdywały pogubione dinozaurzątka. Zabawa była tak wciągająca, że nawet nie zauważyliśmy, jak szybko zleciał nam czas. Przyszedł zatem moment na uhonorowanie grzecznych i mądrych Uczestników dyplomami oraz prehistorycznymi upominkami.

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 28-02-2023 10:44
Icons from IcoFont