23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Warsztaty - laboratorium wypluwek

Uwaga uwaga, dla wszystkich miłośników sów i przyrodniczych ciekawostek. Na początku lutego uczyliśmy się o sowach na prelekcji i szukaliśmy ich w lesie, teraz nadszedł czas na warsztaty - laboratorium wypluwek. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli samodzielnie spreparować sowią wypluwkę. Wypluwka to zbitek niestrawionych resztek pokarmowych, które ptaki wypluwają w celu oczyszczenia przewodu pokarmowego. Wypluwki zawierają w sobie cenne informacje dotyczące zarówno zwyczajów żywieniowych sów, jak również bioróżnorodności środowiska. Wnętrze wypluwki skrywa w sobie szkielety przeróżnych ssaków, ptaków, płazów, a także chitynowe pancerzyki owadów zjadanych przez lokalne sowy.

Warsztaty odbędą się 18 marca 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zawoni, o godzinie 11.00.

Warsztaty płatne 30 zł. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: 71 312 81 18.

Na jednym stanowisku mogą być maksymalnie 3 osoby - w tym przynajmniej jedna osoba dorosła opiekun, minimalny wiek uczestników to 5 lat. Czas trwania warsztatu 1 - 1,5 h

Zapraszamy!

 

1.png

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 27-02-2023 15:10
Icons from IcoFont