Zapraszamy na oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu! Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 71 312 81 18

Logo GOK

"Noc Sów" w Niedarach

"Sowa to chyba najbardziej tajemniczy z ptaków. Niestety wciąż kojarzy się dość negatywnie. W rzeczywistości sowy wcale nie są zwiastunami złych wydarzeń. To piękne i niezwykłe ptaki, które warto lepiej poznać. Zatem gdzie szukać sów i jak je rozpoznać?"- Cytat pochodzi z tekstu @Stowarzyszenia jestem na pTak!

W sobotę 4 lutego w Niedarach odbyła się "Noc Sów". Pomysłodawcą i organizatorem tego ogólnopolskiego wydarzenia jest stowarzyszenie Jestem na PTAK. Impreza rozpoczęła się od krótkiej prelekcji, podczas której uczestnicy poznali nasze polskie sowy i ich zwyczaje. Rozmawialiśmy o życiu rodzinnym tych ptaków, kulinarnych upodobaniach i tajemniczych wypluwkach. Na koniec każdy miał okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat sów podczas krótkiego quizu. Po prelekcji wybraliśmy się na wycieczkę do lasu. Sowy nie udało nam się spotkać, jednak sam spacer w ciemnym lesie był wspaniałą atrakcją. Pogoda nam dopisała. Choć pełnia księżyca chowała się za chmurami to mogliśmy cieszyć się padającym śniegiem! Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie z sowami w tym roku. Na marzec zaplanowaliśmy dla Was wyjątkowe warsztaty laboratoryjne, podczas których każdy będzie mógł spreparować sowią wypluwkę. Sowy połykają swoje ofiary w całości, a z niestrawionych resztek w ich żołądku tworzy się wypluwka. Wypluwka to skarbnica wiedzy o tym co, a raczej kogo zjadła sowa. Zapraszamy wkrótce.

Dziękujemy sołectwu Niedary za okazaną pomoc oraz Pani Dorocie Karpowicz-Strojnej za przeprowadzenie wydarzenia.

 

 

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 09-02-2023 19:16
Icons from IcoFont