Zapraszamy wszystkie dzieci z Gminy Zawonia w wieku 7-13 lat do udziału w "Letniej Akademii Sportu i Kreatywności"!

Logo GOK

SPOTKANIE AUTORSKIE Z BARBARĄ SADURSKĄ

2 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zawoni miało miejsce spotkanie autorskie z Barbarą Sadurską - krakowską pisarką oraz prawniczką, specjalizującą się w prawie własności intelektualnej.

Niezwykła i wrażliwa, autentyczna i szczera pani Barbara sprawiła, że spotkanie to zostanie w sercach Uczestników pewnie na zawsze. Podczas wyjątkowej rozmowy - wzruszającej, pełnej magii, nostalgii i mądrych wniosków - Czytelnicy mieli możliwość poznać od podszewki początki twórczości pani Barbary, genezę powstania wybitnych dzieł - "Mapy" nagrodzonej Nagrodą Literacką im. Witolda Gombrowicza oraz "Czarnego hetmana", który niebawem zostanie również przetłumaczony na język serbski. Wachlarz podjętych tematów podczas spotkania był szeroki - tak jak tematyka poruszana w książkach pani Barbary. Dyskutowaliśmy m.in. o problemach naszego świata, historii, ludziach, ich uczynkach, bezwzględności, bagatelizacji i lekceważeniu, o życiu i o śmierci, o dobru i złu, pasjach, dzieciństwie.

Spotkanie było tak swobodne, absorbujące i wartościowe, że ciężko było się rozstać i powrócić do codzienności. Piękny czas, niezapomniane wrażenia, wymiana cennych myśli i słów - to wszystko stanowi wartość dodaną tak spożytkowanego wspólnie czasu.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Rozczytana Aglomeracja za zaufanie i umożliwienie spotkania z tak znamienitą pisarką, jaką jest Barbara Sadurska.

Fot. Grzegorz Rajter

 

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 07-02-2023 11:31
Icons from IcoFont