SPEKTAKL MUZYCZNO-TANECZNY "KTO MA KLUCZ" W GOK ZAWONIA! Zapraszamy!

Logo GOK

PODSUMOWANIE WYZWANIA CZYTELNICZEGO 2022

Z ogromną dumą przedstawiamy Państwu podsumowanie z zakończenia Wyzwania Czytelniczego roku 2022.

Wyzwanie trwało cały rok, w każdym miesiącu odkrywany był kolejny gatunek literacki, z którym Uczestnicy mierzyli się i którego wyczekiwali z ogromnym przejęciem. Zaliczone zadania były sygnowane własnym podpisem na specjalnej planszy Wyzwania Czytelniczego 2022, która powędruje do bibliotecznego archiwum.

Rozpiera nas duma, że tylu Was i tak chętnie wzięło udział. W Wyzwaniu startowało 25 osób, z czego 10 osób wytrwało do końca, przekroczyło przysłowiowy rubikon swoich czytelniczych preferencji i wyszło ze swojej literackiej strefy komfortu. Wiele Uczestników podczas spotkania podsumowującego opowiadało, który gatunek przyniósł im nie lada wyzwanie, a który wejdzie już na stałe do czytelniczego repertuaru.

Podczas spotkania wręczone zostały dyplomy za ukończenie Wyzwania oraz nagrody książkowe - piękne i wartościowe wydania albumowe pióra Jerzego Bralczyka.

Kochani Uczestnicy Wyzwania, dziękujemy Wam, że wytrwaliście do końca, że z wielkim entuzjazmem podchodziliście do comiesięcznych wyzwań, że podczas wizyt w bibliotece wchodziliście w niesłychanie wciągające debaty nt. samego Wyzwania oraz wybieranych lektur z poszczególnych gatunków literackich. To był niesamowity rok pod względem czytelniczym, pełen pasji, zaciętości, wrażliwości oraz ogromnej ciekawości z Waszej strony. Jeszcze raz ogromnie dziękujemy za Wasze żywe, szczere, spontaniczne i niczym nieskrępowane uczestnictwo!

A przy okazji wpisu przypominamy, że w tym roku również trwa Wyzwanie Czytelnicze 2023. Formuła jest już jednak inna, bo teraz mierzymy się z wyzwaniem - i to dosłownie! "Przeczytam tyle książek, ile mam wzrostu!" to wspaniała zabawa czytelnicza mobilizująca ze wszech miar do czytania. Mierzycie grzbiety każdej książki, po którą sięgniecie z bibliotecznych półek. Suma grzbietów (mierzona w centymetrach) powinna równać się co najmniej Waszemu wzrostowi (mierzonemu w centymetrach). Plansze do uzupełniania Wyzwania można otrzymać w naszych bibliotekach. Wyzwanie trwa przez cały 2023 rok. Zapraszamy i do dzieła!

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 20-01-2023 09:32
Icons from IcoFont