Zapraszamy na wyjątkową galę muzyczną, niezapomniany koncert z okazji Dnia Matki - "Trzech Tenorów i Ona" - 26 maja o godzinie 17:00

Logo GOK

KARNAWAŁOWA BIBLIOTECZNA POCZYTAJKA CZ.1

Uff, dzięki pomocy grupy "0b" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni pod opieką Pani Bożeny Pamuły oraz Pani Anny Faraniec, podczas styczniowej Poczytajki udało nam się odnaleźć w bibliotece karnawałowe ubrania i rekwizyty pewnych dzieci. Co to były za wyzwania! Kooperatywnej wspólnej zabawie towarzyszyło mnóstwo ekscytacji i radości, wytężonego myślenia oraz niczym nieskrępowanej pracy twórczej. Grupa "0b" okazała się wspaniałą grupą młodych naukowców i odkrywców, pełną energii i chęci do działania.


Podczas naszego karnawałowego spotkania pobawiliśmy się także językiem - były wierszyki gimnastykujące język, językowe wygibasy dla "0b" klasy oraz literozagadki utrwalające zdobywaną wiedzą w szkole. Łamańce językowe wyzwoliły w małych Uczestnikach ogromne pokłady radości, salwy śmiechu, ale i pełne skupienie. 


Dzieci spontanicznie też opowiadały o planowanych strojach dla siebie podczas balu karnawałowego. (I powiem Wam w sekrecie, że zapowiadają się stworzone niesamowite charaktery i postaci!)


Na spotkaniu nie mogło zabraknąć rekwizytów do zamienienia się w przeróżne postaci, karnawałowej fotobudki, pamiątkowych dyplomów i nagród za udział w wielce absorbujących, a często i niełatwych zadaniach i grach.

 

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 19-01-2023 12:58
Icons from IcoFont