23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

LISTOPADOWA BIBLIOTECZNA POCZYTAJKA

Listopadową Biblioteczną Poczytajkę zadedykowaliśmy Pluszowemu Misiowi, ponieważ w tym miesiącu obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na spotkanie zaprosiliśmy najmłodszą grupę przedszkolną "Biedroneczki" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni pod opieką Pań: Joanny Przeszłowskiej oraz Anety Woś.
Podczas naszego spotkania dzieci dowiedziały się m.in. co to jest i w jaki sposób służy ludziom biblioteka oraz zostały poinformowane o ogólnopolskim programie "Mała Książka - Wielki Człowiek", finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, do którego mogą przystąpić, a otrzymają w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, Kartę Małego Czytelnika oraz mnóstwo innych korzyści płynących z uczęszczania do biblioteki.
    Po części zapoznawczej i wprowadzającej dzieci z ogromnym entuzjazmem odgadywały zgadywanki nt. misiów obecnych w literaturze i popkulturze oraz wzięły udział w ruchowym opowiadaniu pt. "Miś i miodek". Chętnie też zdradziły imiona swoich ulubionych misiowych Przytulanek.
    Podczas spotkania przeczytana została dzieciom bajka „Kto przytuli Misia Tulisia?” Davida Mellinga. Dzieci słuchały bardzo uważnie, śmiały się i smuciły razem z tytułowym bohaterem, a po lekturze zilustrowały na specjalnie przygotowanych stronicach przygody Misia Tulisia, jego portret lub inne postaci zapamiętane z przeczytanej książki. Dzieci wzięły również udział w zabawie ruchowej pt. "Misiowa gimnastyka", a w grze przekazywały misiowy uścisk kolejnej osobie.
    Za tak uważne słuchanie, piękną zabawę oraz prawdziwie misiowe zachowanie "Biedroneczki" zostały pasowanie na Przyjaciela Misia łapką niedźwiadka oraz otrzymały medal "prawdziwego Przyjaciela Misia".
Przyjemne spotkanie zakończyliśmy uhonorowaniem naszych Małych Czytelników Dyplomem Dzielnego Uczestnika Bibliotecznej Listopadowej Poczytajki oraz słodkim upominkiem. Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia w Skrzaciej fotobudce, a dzieci zjechały windą (co było dla nich ogromną frajdą!).
Pełne zaangażowanie na zajęciach, pozytywna energia oraz radosne nastawienie Małych Uczestników sprawiły, że spotkanie przebiegło w cudownej atmosferze. Wszystkim Instytucjom Kultury życzę tak wspaniałych Najmłodszych Czytelników!

 

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 26-11-2022 10:30
Icons from IcoFont