Zapraszamy wystawców - rękodzielników, twórców ozdób świątecznych do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym 16 grudnia 2023 roku.

Logo GOK

Przemek Kossakowski w Gminie Zawonia

Kochani, na to spotkanie nie musieliśmy nikogo namawiać, wejściówki rozchodziły się w mgnieniu oka, a my musieliśmy zamienić salę na większą. Tak, tak mówimy o Przemku Kossakowskim - dziennikarzu, dokumentaliście, podróżniku oraz nietuzinkowej osobowości telewizyjnej.

Przemek to mężczyzna, który poddawał się przeróżnym praktykom i zabiegom, w tym szamańskim oraz uzdrowicielskim, które zwykłego człowieka przyprawiają o dreszcze. Jest reportażystą i autorem programów dokumentalnych. Odwiedził Amazonię, Rosję, Ukrainę, Bałkany i wiele innych zakątków świata, aby poznać metody przeróżnych znachorów, szeptuch i uzdrowicieli.

Uczestnicy spotkania mieli okazję przekonać się jak zza kulis wygląda jego niejednokrotnie niebezpieczna, pełna przygód i wyzwań praca.

Przemek Kossakowski gościł w Gminie Zawonia na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Zawoni. Ze swoim sympatykami i fanami spotkał się w sali wypełnionej po brzegi i to uczestnicy zdecydowali o tematyce spotkania, spośród sześciu propozycji tematycznych największym zainteresowaniem cieszyły się "Odmienne stany świadomości", nasz gość posiłkując się slajdami wprowadził słuchaczy do świata zupełnie nam na co dzień obcego. W swoim opowiadaniu poruszył również ważne kwestie dotyczące współczesnego świata, w którym pędzący rozwój cywilizacji, nadmierny konsumpcjonizm i szaleńcza pogoń za pieniędzmi potrafią zniszczyć w człowieku wszystkie wartości, człowiek zaczyna gonić za różnymi rzeczami i ciągle jest mu mało przez co najzwyczajniej w świecie staje się nieszczęśliwy, mówił o naszym braku szacunku do natury, którą wykorzystujemy do celów komercyjnych, ale niestety niekoniecznie etycznych, fundujemy sami sobie niebezpieczne nałogi i używki, które nas jako cywilizację wynaturzają i wyniszczają.

Pomimo, że nasz gość o swoich przygodach, obserwacjach, wnioskach, projektach opowiadał ze swadą około 2 godzin i absolutnie nikogo nie zawiódł to uczestnicy spotkania pozostali z wyraźnym niedosytem no cóż my niczego nie sugerujemy, ale może jeszcze kiedyś... Po oficjalnym spotkaniu przyszedł czas na rozmowy, podpisywanie autografów i wspólne zdjęcia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz Przemkowi za to, że nie wstydził się pokazywać swojej ogromnej wrażliwości i empatii.

Wydarzenie odbyło się w ramach realizowanego projektu "Kultura nikogo nie wyklucza".

Zadanie finansowane ze środków budżetu Gminy Zawonia w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień dla Gminy Zawonia na rok 2022.

fot. Katarzyna Kasprzak

 

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 17-11-2022 18:54
Icons from IcoFont