Zapraszamy na oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu! Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 71 312 81 18

Logo GOK

Podsumowanie imprezy biegowej "Biegamy na Biało - Czerwono"

13.11.2022 r. w Niedarach odbyła się IV edycja biegu "Biegamy na Biało-Czerwono". Do udziału w biegu zgłosiło się 120 biegaczy, na starcie stanęło 105 zawodników, którzy równo o godzinie 11:00 wystartowali, aby aktywnie świętować Dzień Niepodległości w Gminie Zawonia. Cieszy nas niezmiernie fakt, że w tym roku po raz pierwszy linię mety przekroczyło ponad stu zawodników. Uczestnikami biegu byli nie tylko mieszkańcy Gminy Zawonia, ale również powiatu i innych zakątków Dolnego Śląska. Wszyscy zawodnicy, którzy zmierzyli się z trasą 11 kilometrów jak przystało na obchody 11 listopada ukończyli bieg i szczęśliwie dotarli na metę, na której każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Trasa, którą biegacze mieli do pokonania w większości przebiegała po ścieżkach i duktach leśnych, z niewielkimi asfaltowymi odcinkami. IV edycję Biegu Niepodległości wygrał Jan Kaczor z Wałbrzycha z czasem 38 min. i 55 s. Drugie miejsce zajął Wiesław Pyra z Praszki z czasem 40 min. i 57 sekund, trzeci metę przekroczył Paweł Pelc z Wrocławia z czasem 42 min i 37 sekund. Zawodnicy otrzymali nagrody pieniężne.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Anna Czerw z Trzebnicy z drużyny Dtr Biega / Mario Team,Pani Ania dotarła na metę z czasem 45 minut i 16 sekund. Druga na mecie stanęła Anna Waliduda z czasem 48 min. i 31 sekund, trzecią kobietą w kategorii Open na mecie była Ewelina Wieczorek również z drużyny DTR Biega Mario Team przybiegając z czasem 50 min. 03 s. Wszystkie Panie otrzymały nagrody pieniężne.

W kategoriach wiekowych najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali bony podarunkowe do Sklep biegacza

Jak co roku wyłoniliśmy również najlepszą mieszkankę i mieszkańca Gminy Zawonia, a mianowicie w tej kategorii najlepsza okazała się Aleksandra Bator oraz Piotr Pudło. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

Wszystkie nagrody oraz statuetki zawodnikom wręczała Pani Agnieszka Wersta - Wójt Gminy Zawonia .

Najstarszym zawodnikiem imprezy biegowej był 72-letni Ryszard Buczak z Tarnowca.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji naszego sportowego świętowania. Bez takiej ekipy organizacja imprezy sportowej nie byłaby możliwa. Za wsparcie ogromnie dziękujemy: Firmie Tarczyński , Firmie ELMAR BHP - Sklep w Trzebnicy, Sklep Biegacza. Ogromne podziękowania dla Nadleśnictwo Oleśnica Śląska , Gmina Zawonia na czele z Panią Agnieszka Wersta - Wójt Gminy Zawonia, OSP Zawonia na czele z Prezesem Dariuszem Rudkiewiczem, służbie medycznej, funkcjonariuszom policji, Sołectwo Niedary , trzem super wolontariuszom i jednej wolontariuszce słowa podziękowania wędrują do Komandora Biegu Szymona Kuczyńskiego oraz Sebasian Badowski za ogarnianie trasy, pomoc, wsparcie dobre rady i wszelkie porady Panom Pawłowi Fabrykowskiemu oraz Kamilowi Mrozińskiemu wielkie dzięki za bezinteresowną pomoc, poświęcenie czasu i ciężkiego sprzętu dziękujemy partnerom medialnym, przede wszystkim Radio SuperNova Trzebnica, Panu Januszowi Pancerzowi za prowadzenie imprezy i fachowe podpowiedzi Kucharzowi za ciepłą strawę, osobom czuwającym nad organizacją tego wydarzenia, wszystkim dobrym duszkom Wam drodzy Państwo za obecność, kibicowanie i wspaniałą atmosferę.

W sposób wyjątkowy chcieliśmy podziękować za sportową rywalizację wszystkim zawodnikom oraz osobom dopingującym biegaczy na starcie, mecie i trasie. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy. Mamy nadzieję, że koleżeńską atmosferą udowodniliśmy, że warto było spędzić to niedzielne przedpołudnie razem z nami w Gmina Zawonia

Za utrwalenie i piękne zdjęcia odpowiedzialni byli: Katarzyna Kasprzak, Elżbieta Michta, Szymon Antoni oraz Telewizja Wzgórz Trzebnickich. Relację na żywo nagrywała dla nas Kamila Kruszona

 

Wyniki:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7198

 

 

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 16-11-2022 15:53
Icons from IcoFont