Zapraszamy na wyjątkową galę muzyczną, niezapomniany koncert z okazji Dnia Matki - "Trzech Tenorów i Ona" - 26 maja o godzinie 17:00

Logo GOK

JAPOŃSKIE SKŁADANKI NA BIBLIOTECZNEJ POCZYTAJCE

Na pierwszej Bibliotecznej Poczytajce w tym roku szkolnym gośćmi w Bibliotece była grupa Żuczków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni - 5-latków z niespożytą energią i ogromną ciekawością świata. 
Podczas spotkania wspólnie celebrowaliśmy niedawno obchodzone święto nietypowe - Dzień Origami. 
Origami to tradycyjna japońska sztuka składania papieru bez cięcia, klejenia i dodatkowego ozdabiania. Origami to również ciekawa metoda wspierająca rozwój dziecka. Jest nie tylko świetną zabawą, ale też rozwija na wielu obszarach układ nerwowy. Wpływa pozytywnie na koordynację, pamięć i koncentrację dziecka. Uczy logicznego myślenia, systematyczności oraz dokładności. Wymaga skupienia i  wytrwałości oraz uczy młodego odkrywcę cierpliwości także w innych dziedzinach życia. Dziecko składając origami szlifuje swoje zdolności nie tylko manualne, ale również rozwija percepcję wzrokową i postrzeganie przestrzeni oraz doskonali analizę i syntezę wzrokowo - ruchową. 
Dzieci podczas spotkania wysłuchały ciekawej bajki pt. "Wielka przygoda jeżyka" Jennie Poh, a potem z ogromnym zaangażowaniem i precyzją stworzyły kolorowe czapeczki krasnoludków i torebki origami na drobne monety. Pomogły również wielkiemu jeżowi, który zgubił podczas jesiennej zawieruchy kolce oraz przygotowały dla niego pyszne muchomorki z papieru origami. Mamy nadzieję, że zaangażowanie w wykonywanych pracach artystycznych rozbudzi dziecięce zainteresowanie, które z czasem może przerodzi się w hobby małego artysty.
Za swój sympatyczny udział oraz aktywność Żuczki zostały nagrodzone dyplomami oraz owocami z sadów trzebnickich.

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 28-10-2022 08:47
Icons from IcoFont