Zapraszamy na oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu! Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 71 312 81 18

Logo GOK

Święto Pieczonego Ziemniaka

Kochani Święto Pieczonego Ziemniaka za nami i pomimo kapryśnej momentami pogody można powiedzieć, że pierwszego października sołectwo Tarnowiec przez chwilę stało się ziemniaczanym królestwem, a wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców sołectwa, którzy nie tylko przygotowali mnóstwo ziemniaczanych specjałów, ale również stworzyli okazję do wspólnej zabawy i integracji przy muzyce i ognisku. Gminny Ośrodek Kultury hołdując jednej z polskich tradycji zwanej wykopkami, połączonej głównie z rozpalonym ogniskiem i pieczonym ziemniakiem stał się współorganizatorem tegoż wydarzenia. Impreza była również okazją do zaprezentowania kulinarnych fantazji i przypomnienia uniwersalności, ciekawego smaku i intrygującego zapachu potraw z ziemniaków. Atrakcją wydarzenia był także konkurs na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka, obieranie ziemniaków na czas oraz rzut ziemniakiem. Potrawą, która okazała się najsmaczniejsza i zajęła pierwsze miejsce były gołąbki ziemniaczane w sosie grzybowym Pani Danusi Szostak, na drugiej pozycji uplasowała się sałatka ziemniaczana do grila Pani Irenki Świderskiej, trzecie zaszczytne miejsce zajęła potrawa Pana Marcina Sroki tj. Zapiekany, drylowany pyr nadziewany ruskimi żeberkami i mięsiwem okraszony bawolim serem. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy się poświęcili, zaangażowali i zechcieli wziąć udział w konkursie.

Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych, dla których przygotowane zostały animacje oraz ziemniaczane konkursy z nagrodami. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń, a pieczone ziemniaki z ogniska smakowały jak z najlepszej kuchni świata.

Specjalne podziękowania dla właściciela Damiano's Ristorante Pizzeria za to, że przyjął zaproszenie do jury na "Najsmaczniejszą Potrawę z Ziemniaka" i razem z nami smakował przepyszne ziemniaczane dania.

 

Opublikował: Kamila Kruszona
Data publikacji: 05-10-2022 17:30
Icons from IcoFont