Zapraszamy na tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania, wspólnie będziemy czytać dzieło „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Logo GOK

Spotkanie autorskie z Grahamem Mastertonem

Co to było za spotkanie! Czekaliśmy od dawna na wizytę tak znamienitego pisarza i... warto było czekać. 
GRAHAM MASTERTON urodził się w 1946 roku w Edynburgu. Pracował jako reporter i redaktor w czasopismach „Mayfair” oraz „Penthouse”. W roku 1976 debiutował horrorem „Manitou”, który stał się światowym bestsellerem, a na jego podstawie powstał film. Graham Masterton jest poczytnym pisarzem. Spod Jego pióra wyszło ponad 100 książek, które zostały przetłumaczone na 18 języków i wydane w 27 milionach egzemplarzy. Niektóre doczekały się również ekranizacji. Oprócz horrorów, brytyjski pisarz ma na swoim koncie thrillery, powieści historyczne i romanse. Od lat zajmuje się również seksuologią. Jego powieści otrzymały wiele międzynarodowych nagród, m.in. Edgar Allan Poe Award, Prix Julia Verlanger i Srebrny Medal West Coast Review of Books. Dużą popularnością cieszy się jego cykl kryminalny o Katie Maguire, zapoczątkowany powieścią „Białe kości”. 
Autor jest silnie związany z naszym krajem. Polakiem był jego pradziadek, z Polski pochodziła również jego żona Wiescka (Wieśka).
Od 2017 Graham Masterton realizuje nowy, autorski projekt wspólnie z Aglomeracją Wrocławską i Zakładem Karnym w Wołowie – Ogólnopolski Konkurs Literacki o Nagrodę Grahama Mastertona „W więzieniu pisane”. 
Pan Graham Masterton okazał się być przemiłym, sympatycznym i błyskotliwym mówcą, porwał publiczność od pierwszych chwil spotkania. Nie przeszkadzała nam nawet bariera językowa, dzięki wspaniałej moderatorce pani Katarzynie. Tak ciekawych opowieści o życiu, twórczości, zmaganiach z przeciwnościami można było słuchać do białego rana. Spotkanie obudziło nasze apetyty na następne tak ciekawe wydarzenia. Dziękujemy z całego serca Rozczytanej Aglomeracji! Do następnego kulturalnego bibliotecznego wydarzenia!

Fot. Grzegorz Rajter / Rozczytana Aglomeracja

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 03-10-2022 11:11
Icons from IcoFont