23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską

Po raz kolejny, dzięki współpracy z Rozczytaną Aglomeracją, mogliśmy gościć panią Magdalenę Zarębską – pisarkę z sercem na dłoni, dla dużych i małych, dzieci i dorosłych. Pani Magdalenie bliskie są nasze strony ze względu na koligacje rodzinne, ale też było to już kolejne spotkanie z czytelnikami naszej gminy.

Na nasze zaproszenie, w spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas IV i V z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni pod opieką Anny Borowiec, Edyty Farganus, Daniela Ciby oraz uczniowie z klas IV i V ze Szkoły Podstawowej w Czeszowie pod opieką Małgorzaty Sypniewskiej oraz Jacka Ścisło.

Podczas spotkania poruszony został ważny temat związany z tolerancją, szacunkiem dla innych i otwartością na nowe osoby. Edukacja międzykulturowa oraz antydyskryminacyjna, kształtowanie odpowiednich postaw, uwrażliwianie na drugą osobę jest ważne i potrzebne. Trzeba i należy o tym mówić, uczyć, tłumaczyć i pokazywać. Spotkanie było zorganizowane w ciekawej formie przekazu związaną z kształtowaniem postaw i zachowań związanych z szeroko pojętą tolerancją. Pani Magdalena interesująco poprowadziła wątki edukacyjne, nawiązując tematycznie do swojej książki pt. „Skąd jest Pola?”. Dzieci brały aktywny udział w zabawach towarzyszących dyskusji. Były otwarte na wspólną naukę łamiącą stereotypy. Na spotkaniu można było zapytać panią Magdalenę o wszelkie frapujące dzieci kwestie, kupić jej książki i otrzymać autograf.

W imieniu swoim i naszych czytelników pięknie dziękujemy Aglomeracji Wrocławskiej za spotkanie.

 

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 21-09-2022 09:17
Icons from IcoFont