23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

LIPIEC 2022

Kochani! Druga połowa roku wita nas piękną letnią pogodą, w sam raz, aby zatopić się w lekturze. Wraz z nią odsłaniamy "Naukowy lipiec" w Bibliotecznym Wyzwaniu Czytelniczym 2022 :)
To miesiąc dla wszystkich tych z Was, którzy chcieliby lepiej poznać i zrozumieć świat (i wszechświat), w którym żyjemy, dlatego warto spróbować sięgnąć po książki popularnonaukowe. Pozycje te w możliwie jak najbardziej przystępny sposób przybliżają różne zagadnienia, związane z wieloma dziedzinami wiedzy. Mogą to być publikacje poświęcone m.in. medycynie, matematyce, fizyce czy psychologii, które łączą w sobie dwie funkcje: dostarczają czytelniczej rozrywki, ale i solidnej dawki nowych informacji. Najlepsze książki popularnonaukowe to przede wszystkim przekazanie skomplikowanej wiedzy w taki sposób, aby zrozumiał ją nawet laik – i aby nie mógł oderwać się od lektury. Nauka może być w końcu niezwykle ciekawa, zwłaszcza jeśli sięgniemy po nią z własnej woli. Książki popularnonaukowe wyróżniają się tym, że ich autorzy podchodzą do tematu sumiennie i z należytą rzetelnością, a jednocześnie stawiają na żywy, prosty język. Dzięki temu czytelnicy mogą poznać uproszczone wersje badań i problemów badawczych, z którymi na co dzień by się nie zetknęli, a przy okazji również tutaj mogą być fascynujące historie, nieoczekiwane zwroty akcji i emocje jeżące włos na głowie. 
W lipcowej polecajce podpowiadamy kilka tytułów wartych uwagi, ale na półkach bibliotecznych możecie sami znaleźć ich o wiele więcej. Wpadajcie, częstujcie się i czerpcie radość ze zdobywania nowej wiedzy i poznawania różnych ciekawostek!

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 01-07-2022 08:25
Icons from IcoFont