Zapraszamy na wyjątkową galę muzyczną, niezapomniany koncert z okazji Dnia Matki - "Trzech Tenorów i Ona" - 26 maja o godzinie 17:00

Logo GOK

LIPIEC 2022

Kochani! Druga połowa roku wita nas piękną letnią pogodą, w sam raz, aby zatopić się w lekturze. Wraz z nią odsłaniamy "Naukowy lipiec" w Bibliotecznym Wyzwaniu Czytelniczym 2022 :)
To miesiąc dla wszystkich tych z Was, którzy chcieliby lepiej poznać i zrozumieć świat (i wszechświat), w którym żyjemy, dlatego warto spróbować sięgnąć po książki popularnonaukowe. Pozycje te w możliwie jak najbardziej przystępny sposób przybliżają różne zagadnienia, związane z wieloma dziedzinami wiedzy. Mogą to być publikacje poświęcone m.in. medycynie, matematyce, fizyce czy psychologii, które łączą w sobie dwie funkcje: dostarczają czytelniczej rozrywki, ale i solidnej dawki nowych informacji. Najlepsze książki popularnonaukowe to przede wszystkim przekazanie skomplikowanej wiedzy w taki sposób, aby zrozumiał ją nawet laik – i aby nie mógł oderwać się od lektury. Nauka może być w końcu niezwykle ciekawa, zwłaszcza jeśli sięgniemy po nią z własnej woli. Książki popularnonaukowe wyróżniają się tym, że ich autorzy podchodzą do tematu sumiennie i z należytą rzetelnością, a jednocześnie stawiają na żywy, prosty język. Dzięki temu czytelnicy mogą poznać uproszczone wersje badań i problemów badawczych, z którymi na co dzień by się nie zetknęli, a przy okazji również tutaj mogą być fascynujące historie, nieoczekiwane zwroty akcji i emocje jeżące włos na głowie. 
W lipcowej polecajce podpowiadamy kilka tytułów wartych uwagi, ale na półkach bibliotecznych możecie sami znaleźć ich o wiele więcej. Wpadajcie, częstujcie się i czerpcie radość ze zdobywania nowej wiedzy i poznawania różnych ciekawostek!

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 01-07-2022 08:25
Icons from IcoFont