Zapraszamy na oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu! Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 71 312 81 18

Logo GOK

Piknik Rodzinny z okazji rozpoczęcia wakacji

Kochani lato przyszło już na dobre, a jak lato to wakacje, jak wakacje to czas na urlop, odpoczynek i relaks. 26 czerwca w niedzielne popołudnie mieszkańcy Gminy Zawonia mogli spotkać się niezależnie od wieku na Pikniku Rodzinnym z okazji rozpoczęcia wakacji. Każdy kto nas tego dnia odwiedził mógł przyjemnie spędzić czas nie tylko z bliskimi czy znajomymi, ale mógł również skorzystać z przygotowanych atrakcji, takich jak warsztaty z wikliny oraz ceramiczne, malowanie buziek, plecenie warkoczyków i wiele innych. Na pikniku miało miejsce kilka ważnych akcentów, pierwszym z nich było uroczyste zakończenie sekcji działających w Gminnym Ośrodku Kultury. Obecnym instruktorom podziękowaliśmy za dotychczasową współpracę, a najmłodszym wręczyliśmy dyplomy oraz drobne upominki.

W strefie wystawienniczej każdy mógł obejrzeć dotychczasowe prace wykonane zarówno przez dzieci jak i dorosłych uczestników naszych zajęć w sezonie 2021- 2022.

Kolejnym ważnym akcentem było odsłonięcie wystawy pod nazwą "Głęboko w Sercu". Wystawa została przygotowana przez Klub Seniora z Zawoni oraz sekcję Ekorama działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury. Pomysłodawczynią i opiekunem wystawy jest Pani Danusia Krasucka. Prace można oglądać w holu Biblioteki Publicznej w Zawoni, gratulujemy wszystkim autorom prac kreatywności, wytrwałości oraz talentów .

Na tych, którym niestraszny był tego dnia upał, a odpowiednia kondycja fizyczna stanowi priorytet czekała rodzinna, energetyczna Zumba, którą poprowadziły siostry ZUMBA Andżelina i Malwina Białowąs.

Podczas trwania pikniku miała miejsce loteria fantowa, z której cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc i leczenie mieszkanki naszej gminy Lenki Łukawskiej, która choruje na ostrą białaczkę. Loteria fantowa została przygotowana przez mieszkańców Budczyc i w Ich imieniu dziękujemy wszystkim, którzy wsparli loterię nie tylko fantami, ale również te fanty kupowali. Lence życzymy siły i powrotu do zdrowia.

W godzinach popołudniowych ogień w naszych sercach rozpalił zespół Bethel i mogliśmy się bawić w rytm muzyki reggae , na zakończenie pikniku przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla osób lubiących muzykę hip- hop, bo zagrał dla nas sam Peja Slums Attack, który jest jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny hip hopowej. Wspomnijmy, że najnowszy album Rycha Peji to powrót do klasycznych brzmień z lat 90-tych. Jako inspirację artysta podaje swoje wcześniejsze dokonania, do których chętnie sięga budując własną muzyczną teraźniejszość. Dziękujemy za mądre i wartościowe słowa, które padły podczas koncertu, skierowanie przede wszystkim do młodych ludzi.

Kochani dziękujemy OSP Zawonia za wsparcie oraz wszystkim za obecność i dobrą energię, wykorzystajcie dobrze czas wakacji i urlopów 

Wydarzenie jest połączeniem dwóch projektów :

Projekt partnerski „Aktywna integracja w Gminie Zawonia” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz projektu "Otwórz się na Kulturę" Zadanie finansowane jest ze środków budżetu Gminy Zawonia w ramach Gminnego Programu Profilaktyki

i Rozwiązywania Problemów Uzależnień dla Gminy Zawonia na rok 2022.

Gmina Zawonia

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawoni

Peja Slums Attack

Bethel

ZUMBA Andżelina i Malwina Białowąs

OSP Zawonia

 

 

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 29-06-2022 08:33
Icons from IcoFont