Zapraszamy na oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu! Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 71 312 81 18

Logo GOK

Narodowe Czytanie 2022

Kochani! Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania są "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza - zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury.


W tym roku postanowiliśmy udowodnić, że romantyczne wiersze naszego Wieszcza Narodowego można uwspółcześnić i przekuć na bliskie naszym sercom bity w dowolnej formie muzycznej. Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do przyłączenia się do Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania. Wybór wiersza i forma muzyczna są niczym nieskrępowane. Liczy się Wasza wyobraźnia, pomysł i zaangażowanie w Akcję, satysfakcja jest gwarantowana :) Wierzymy w moc muzyki i siłę więzi naszej społeczności! Pokażmy, że potrafimy! :) 


Wystarczy zgłosić swój udział w bibliotekach w Zawoni lub Czeszowie albo pod nr. telefonów: 71 312 72 96 / 693 429 453. Zgłoszenia przyjmujemy do końca lipca br. Służymy wszelką pomocą i radą. Poniżej pomocne linki:


"Ballady i romanse" Adam Mickiewicz                 

Darmowe melodie i podkłady muzyczne

Plakat wstępniaczek.jpeg

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 24-06-2022 13:05
Icons from IcoFont