23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Spotkanie z Drugoklasistami

Ostatnia wizyta w roku szkolnym 2021/2022 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zawoni była pięknym i satysfakcjonującym zwieńczeniem trwających rok bibliotecznych spotkań z Najmłodszymi.
Gościliśmy szkolną grupę Drugoklasistów - uczniów z klasy IIb pod opieką Pani Justyny Bronowickiej i Pani Barbary Tywończuk. 
Spotkanie pt. "Co wiem o książce i bibliotece?" było wydarzeniem pozytywnie absorbującym, ponieważ grupa wykazała się wielkim zainteresowaniem oraz niespożytą energią w rozwiązywaniu zagadek bibliotecznych.
Uczniowie klasy II zaznajomieni zostali ze zbiorami bibliotecznymi oraz układem rozmieszczenia księgozbioru bibliotecznego. Nie zabrakło lekcji nt. prawidłowego postępowania z książkami.
Aby oswoić się z nową przestrzenią biblioteki oraz nomenklaturą piśmienniczą dzieci losowały rozmaite okołoksiążkowe zagadki lub zadania do wykonania, które były łatwe, ale tak zdolna, twórcza i pomysłowa grupa bezbłędnie sobie poradziła z każdym z nich. 
W kulminacyjnym punkcie spotkania przystąpiliśmy do zabawy dla prawdziwych książkowych detektywów. Podczas gry dzieci rozwiązywały biblioteczne zagadki i puzzle, za co nagrodą były literki. Z nich ułożyły hasło, które było rozwiązaniem zabawy. 
Na koniec Drugoklasiści wzięli udział w kooperacyjnej zabawie ruchowo-artystycznej, podczas której powstał przepiękny portret Pani Bibliotekarki Magdy. Dzieci udowodniły, że potrafią grać i bawić się zespołowo, a powstałe dzieło jest tego najlepszym przykładem :)
Przyjemne spotkanie zakończone zostało uhonorowaniem naszych Małych Czytelników Dyplomem oraz słodkim poczęstunkiem. Dzieci nie omieszkały również zjechać windą, która robi za nie lada atrakcję każdego bibliotecznego spotkania z Najmłodszymi :)
W ten sposób zakończyliśmy spotkania z Najmłodszymi w roku szkolnym 2021/2022. Biblioteczne Poczytajki i Rozmowy o Książkach wznowimy wraz z nastaniem nowego roku szkolnego 2022/2023! :)

 

 

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 23-06-2022 12:34
Icons from IcoFont