23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

SPOTKANIE Z PIERWSZOKLASISTAMI

Na spotkaniu w czerwcu Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoni miała zaszczyt gościć szkolną grupę Pierwszoklasistów - uczniów z klasy Ib pod opieką Pani Aleksandry Pasierskiej i Pani Edyty Farganus.
Spotkanie pt. "Co wiem o książce i bibliotece?" (niech Was nie zwiedzie stereotyp poglądu nt. bibliotek) było wydarzeniem obfitującym w dziecięcą energię, radość i swoistą ciekawość.
Na początek Uczestnicy spotkania zaznajomieni zostali ze zbiorami bibliotecznymi, układem rozmieszczenia księgozbioru bibliotecznego, regulaminem korzystania z biblioteki publicznej oraz zasadami wypożyczenia książek. Nie zabrakło również lekcji nt. prawidłowego postępowania z książkami.
W dalszej części spotkania, w celu oswojenia się z przestrzenią oraz nomenklaturą biblioteczną dzieci losowały okołoksiążkowe zagadki lub zadania do wykonania. Zadania nie były proste i oczywiste, ale tak grzeczna, zdolna, energiczna i pomysłowa grupa bezbłędnie sobie poradziła z każdym z nich.
Po zabawach wprowadzających i integracyjnych przystąpiliśmy do właściwego clue spotkania - zabawy detektywistycznej. Podczas gry dzieci rozwiązywały różnego typu biblioteczne zagadki, zadania i rebusy, za co nagrodą były literki. Z nich ułożyły hasło, które było rozwiązaniem zabawy. 
Na koniec Pierwszoklasiści wzięli udział w kooperacyjnej zabawie ruchowo-artystycznej, podczas której powstał przepiękny (i o niebo lepszy od oryginału!) portret Pani Bibliotekarki Magdy. Dzieci udowodniły, że potrafią grać i bawić się zespołowo, a powstałe dzieło jest tego najlepszym przykładem.
Przyjemne spotkanie zakończone zostało uhonorowaniem naszych Małych Czytelników Dyplomem i Medalem Małego Czytelnika oraz słodkim poczęstunkiem. Dzieci nie omieszkały również zjechać windą, która robi za nie lada atrakcję każdego bibliotecznego spotkania z Najmłodszymi.

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 09-06-2022 15:49
Icons from IcoFont