Zachęcamy Sołtysów do zgłaszania swoich miejscowości na rodzinne warsztaty! Wystarczy zebrać grupę min. 10 osób i zgłosić się do nas 713128118 a my przyjedziemy do Was.

Logo GOK

CZERWIEC 2022

Kochani! Za chwilę półmetek Waszych osobistych zmagań w Wyzwaniu Czytelniczym 2022. 
W tym roku zielony czerwiec staje się dla nas, Czytaczów "Przyrodniczym czerwcem". Pod tym hasłem kryje się szeroki wachlarz książek o tematyce przyrodniczej. Książki te poruszają różne tematy i badają różne obszary zainteresowania przyrodą. Są świetnym sposobem na zarażenie dzieci i dorosłych (także!) ciekawością do świata, poruszenie wrażliwości na przyrodę i otaczający nas świat oraz pogłębienie osobistych zainteresowań. Wybierając czerwiec "przyrodniczym miesiącem" miałam na myśli książki traktujące o ogrodnictwie, ekologii, ochronie przyrody, ekosystemach, bogatym świecie roślin, zwierząt i grzybów oraz książki o czasach zamierzchłych, zamieszkałych przez dinozaury. Jest tutaj szerokie pole do popisu oraz ogromny wybór wartościowych tytułów przyrodniczych, a przy tym mnóstwo osobistej satysfakcji ze zdobywanych wiadomości.
Na planszy Polecajki podpowiadamy kilka niezwykłych tytułów, po które można sięgnąć i się nie nudzić. Te i wiele innych książek przyrodniczych znajdziecie w naszych bibliotekach. Wpadajcie, częstujcie się i czerpcie radość ze zdobywania nowej przyrodniczej wiedzy!

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 06-06-2022 09:31
Icons from IcoFont