Zapraszamy na wyjątkową galę muzyczną, niezapomniany koncert z okazji Dnia Matki - "Trzech Tenorów i Ona" - 26 maja o godzinie 17:00

Logo GOK

KWIECIEŃ 2022

Ostatni miesiąc pierwszego kwartału Wyzwania 2022 przed nami :) Przedstawiamy Wam: BIOGRAFICZNY KWIECIEŃ. Uwierzcie nam na słowo - jest z czego wybierać w naszych bibliotekach spośród opisanych życiorysów niezliczonych artystów, polityków, wizjonerów, świętych czy naukowców :) 
Bezsporny jest fakt, że życie pisze najlepsze scenariusze, dlatego jest inspiracją do tworzenia porywających powieści, kryminałów i książek stricte biograficznych. Biografie to nic innego, jak opisy życia postaci autentycznej. Przyjmowane są wielowymiarowe konwencje przedstawienia historii życia sławnych i wybitnych ludzi, m.in. o charakterze naukowym, literackim lub popularyzatorskim. Ciekawe są też powieści biograficzne, które pełne są hipotez i nie do końca sprawdzonych teorii autorów, ponieważ nie zawsze jest możliwość, by ponad wszelką wątpliwość zweryfikować, jakie tajemnice kryło życie znanych ludzi. Specyficzną formą biografii jest autobiografia, w której autor sam opisuje wydarzenia z własnego życia lub opowiada o nich osobie opisującej jego wspomnienia.
Odwiedźcie nas w bibliotece, sięgnijcie po książki biograficzne i wniknijcie w fascynujący świat cenionych i lubianych osobowości, postaci historycznych czy świętych! 

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 06-06-2022 09:28
Icons from IcoFont