Zapraszamy wszystkie dzieci z Gminy Zawonia w wieku 7-13 lat do udziału w "Letniej Akademii Sportu i Kreatywności"!

Logo GOK

MARZEC 2022

Jak ten czas szybko płynie! :) Jeszcze chwila, a pierwszy kwartał Wyzwania czytelniczego 2022 będzie za nami! :) W marcu królują książki historyczne. Historia to dziedzina nauki, która pozwala zapoznać nas z minionymi dziejami. Opowiada o dawnych bohaterach, walkach i naszych przodkach. Dzięki niej możemy odpowiedzieć sobie na pytania, skąd się wzięliśmy, ale też pozwala znaleźć drogę życiową kolejnym pokoleniom. Nie można umniejszać ważności historii - jej dzieje zgłębiają nie tylko uczniowie w szkolnych ławach, ale i rzesze czytelników
Ciekawe książki historyczne potrafią zaskoczyć :) Pokazują jak kiedyś wyglądało życie, rozwiązanie konfliktów i ile znaczył człowiek. Tło osadzone w realiach danego wieku pozwala na uwiarygodnienie opowieści. Gwarantujemy, że najlepsze książki historyczne wciąganą Was bez reszty i nie pozwolą Wam oderwać się od lektury.
Jeśli sądzicie, że tylko dorośli czytelnicy mogą zainteresować się literaturą historyczną, nie macie racji. Istnieją znakomite książki historyczne dla młodzieży, które mogą przełamać niechęć do nauki historii. Dostępne są nawet książki historyczne dla dzieci. Być może zaszczepią one w Waszych pociechach zainteresowanie tym gatunkiem literackim i umożliwią poznanie postaci historycznych i dawnych realiów życia w różnych częściach świata. 
Na planszy Polecajki podpowiadamy kilka wartościowych tytułów, po które można sięgnąć i się nie nudzić. Te i wiele innych książek historycznych znajdziecie w bibliotece. Wpadajcie, częstujcie się i czerpcie radość ze zdobywania nowej wiedzy i poznawania różnych historycznych ciekawostek!

 

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 06-06-2022 09:26
Icons from IcoFont