23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

STYCZEŃ 2022

Rozpoczęliśmy Wyzwanie Czytelnicze 2022 fantastycznym styczniem. Pod tym skrótem myślowym kryje się ogromna moc czytelniczego dobra dostępnego na bibliotecznych półkach. Książki fantastyczne oraz s-fi pozwolą Wam przenieść się do różnych światów. Dzięki nim macie możliwość znaleźć się choć przez chwilę w czasach wczesnych Słowian czy Wikingów, na innych planetach, w zaczarowanych zamkach, szkołach magii, odległych galaktykach i nieprzebytych krainach. Powalczycie z upiorami, duchami, rycerzami. Zdemaskujecie skrytobójców i uratujecie księżniczki w opałach. Zwiedzicie niezwykłe krainy i miejsca o różnych porach roku. Zakochacie się i zasmucicie. W przeżywaniu fantastycznych przygód dopomoże szczypta magii, niezwykłości lub technologii przyszłości.
Na poniższej planszy podpowiadamy kilka propozycji, jakie m.in. w tym momencie są dostępne w Bibliotece i po które warto sięgnąć. Niektóre są już klasykami gatunku, a motywy i nawiązania z nich pojawiają się w dzisiejszej popkulturze i w życiu codziennym.
Zapraszamy Was do wzięcia udziału w tej fantastycznej przygodzie! 

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 06-06-2022 09:21
Icons from IcoFont